ارزیابی مهاجرت
g-1145

فرم G-1450

فرم g-1450 به شما امکان می‌دهد که به‌جای حواله یا چک شخصی، هزینه فرم‌های مهاجرت خود را با کارت اعتباری پرداخت کنید. این فرم به زمان‌بندی شما نیز کمک می‌کند و لازم نیست برای پرداخت هزینه فرم‌های مهاجرت به‌صورت جداگانه اقدام کنید. هزینه اکثر فرم‌های مهاجرت بالا است. پرداخت تمام هزینه‌ها به‌صورت هم‌زمان، همیشه جزو دغدغه‌ها و چالش‌های مهاجرین بوده است؛ اما درحال‌حاضر، تمام افراد می‌توانند با کارت اعتباری خیلی راحت هزینه فرم‌های مهاجرت را پرداخت کنند. حتی امکان پرداخت با چند کارت اعتباری نیز وجود دارد. در ادامه این مطلب از کارت سبز، توضیحات کاملی در مورد فرم پرکاربرد g-1450 ارائه داده‌ایم.

فرم g-1450 چیست؟

فرم G-450 یک کارت اعتباری است که از طریق سازمان شهروندی و مهاجرت ایالات متحده آمریکا (USCIS) صادر می‌شود و برای پرداخت هزینه فرم‌های مهاجرت کاربرد دارد. USCIS از مارس ۲۰۲۲ برنامه پرداخت با کارت اعتباری را گسترش داده است. اکنون می‌توانید با استفاده از فرم مخصوص g-1450 هزینه فرم‌های مهاجرت را با کارت اعتباری خود پرداخت کنید. به‌منظور این کار باید مطمئن شوید که بودجه کافی در کارت اعتباری شما وجود داشته باشد.
تمام مراکز خدمات USCIS درحال‌حاضر، این فرم را قبول دارند که از میان آن‌ها می‌توانیم به کالیفرنیا، نبراسکا، تگزاس و ورمونت اشاره کنیم. ازآنجایی‌که، این یک برنامه آزمایشی است، USCIS هنوز در حال ارزیابی اثربخشی آن است. در ادامه توضیحات کاملی در مورد فرم‌های قابل پرداخت با g-1450 ارائه داده و اطلاعات کاملی را در مورد نحوه پر کردن و شرایط آن ارائه داده‌ایم.

فرم‌های مهاجرت قابل پرداخت با g-1450

با شروع برنامه آزمایشی اداره شهروندی و مهاجرت ایالات متحده، شما می‌توانید تقریبا هزینه تمام فرم‌های مهاجرت را با کارت اعتباری پرداخت کنید. توجه داشته باشید که برای فرم‌های H-1B و H-2A استثنا وجود دارد؛ چراکه شما نمی‌توانید هزینه فرم I-129، که برای دادخواست یک کارگر غیرمهاجر تدوین شده را با فرم g-1450 پرداخت کنید.
دقت، تیزبینی و زمان‌بندی مناسب در طول اقدام برای مهاجرت اهمیت بسیاری دارد. با کمک گرفتن از وکلا و مشاورین مجرب در این حوزه، می‌توانید در زمان و هزینه خود صرفه‌جویی کنید. وکیل مهاجرت شما در کارت سبز در تمام مراحل به شما کمک خواهد کرد. تکمیل فرم‌ها نیز با کمک وکلای مهاجرت حرفه‌ای، آسان‌تر خواهد شد و درنهایت، می‌توانید تمام فرم‌‌های پرشده را با فرم I-1450 ارسال کنید.

چه افرادی می‌توانند از g-1450 استفاده کنند؟

تمام افرادی که فرم مهاجرت پر کرده‌اند، دادخواستی تنظیم کرده‌اند و درخواست خاصی دارند، می‌توانند از فرم g-1450 برای پرداخت هزینه فرم‌ها استفاده کنند؛ البته به‌جز فرم‌های H-1B و H2A که جزو استثنائات هستند. ویزای H1-B برای مشاغل تخصصی، کارکنان پروژه تحقیق و توسعه تعاونی وزارت دفاع (DOD) و پروژه‌های توسعه کارگری و فعالان صنعت مد و لباس است. ویزای H2A نیز برای کارگران موقت کشاورزی تنظیم شده است.
اگر در مورد واجد شرایط بودن خود برای تکمیل فرم G-1450 همراه با فرم‌های مهاجرت خود سوالی دارید، می‌توانید از وکیل مهاجرت خود توضیح بخواهید. مشاورین مهاجرت می‌توانند در این زمینه شما را راهنمایی کنند.

چگونه فرم g-1450 را پر کنیم؟

g-1450 یک سند تک صفحه‌ای است که برای تراکنش‌های کارت اعتباری تنظیم می‌شود. در این فرم باید اطلاعات زیر را وارد کنید:
• نام، نام‌خانوادگی و نام دارنده کارت اعتباری شما (نحوه چاپ نام شما بر روی کارت)؛
• اطلاعات صورت‌حساب کارت اعتباری؛
• شماره تلفن؛
• آدرس ایمیل؛
• شماره کارت اعتباری؛
• مبلغ پرداختی.
برای پر کردن فرم باید حتما از خودکار مشکی استفاده کنید. فرم را باید با کیفیت بالا پرینت گرفته و آن را امضا کنید؛ همچنین لازم است از صحت اطلاعات واردشده مطمئن شوید و هرگونه غلط تایپی را بررسی کنید.

انواع کارت‌های اعتباری USCIS

پرداخت هزینه فرم‌های مهاجرت با کارت اعتباری، کارها را به‌مراتب آسان‌تر کرده است. برای پرداخت هزینه فرم‌های مهاجرت USCIS باید یکی از این کارت‌های اعتباری را داشته باشید:
• American Express؛
• Discover؛
• MasterCard؛
• Visa.
ضروری است که پول کافی در کارت اعتباری شما وجود داشته باشد تا از طریق آن بتوانید پرداخت‌ها را انجام دهید. USCIS فقط یک بار سعی می‌کند اطلاعات کارت اعتباری شما را که در فرم g-1450 قرار داده شده است، پردازش کند. این بدین معنا است که اگر بودجه کافی نداشته باشید، هر فرم مهاجرتی که برای آن درخواست بدهید، رد خواهد شد. علاوه‌بر این، طبق مصوبه USCIS، کارت اعتباری که برای g-1450 در نظر گرفته‌اید، باید توسط بانک ایالات متحده صادر شود.

ریجکت شدن g-1450

امکان ریجکت شدن g-1450 یکی از چالش‌هایی است که متقاضیان مهاجرت به آمریکا با آن دست و پنجه نرم می‌کنند متاسفانه USCIS فقط یک بار پرداخت‌ها را پردازش می‌کند؛ اگر پرداخت شما رد شود، دیگر نمی‌توانید از کارت خود استفاده کنید و USCIS برای شما یک اعلان ریجکتی ارسال خواهد کرد. اگر اخطار رد شدن پرداخت USCIS را دریافت کردید یا با سایر مشکلات فرم g-1450 مواجه شدید، برای مراحل بعدی ارسال درخواست، باید با وکیل مهاجرت خود صحبت کنید.

استفاده از چند کارت اعتباری برای پرداخت با g-1450

حتی اگر شما مجاز به پرداخت چندین درخواست مهاجرتی با یک فرم نیستید، می‌توانید برای پرداخت هزینه فرم‌های مهاجرت از چندین کارت اعتباری استفاده کنید. برای این کار، باید برای هرکدام از کارت‌های اعتباری یک فرم g-1450 را پر کرده و مبلغی را که می‌خواهید توسط USCIS شارژ شود در فرم ذکر کنید.

به‌عنوان مثال، شما با استفاده از فرم I-130 برای خواهر و برادرهای خود درخواست گرین کارت می‌دهید. هزینه این درخواست ۵۳۵ دلار است. فرض کنید که یک کارت American Express و یک کارت Discover دارید که می‌خواهید از آن‌ها برای ثبت دادخواست‌های خود استفاده کنید. در این شرایط باید یک فرم G-1450 را با اطلاعات کارت American Express خود پر کرده و مبلغ آن را ۳۰۰ دلار درج کنید. سپس یک فرم دیگر را نیز با اطلاعات کارت Discover خود پر کرده و مبلغ آن را ۲۳۵ دلار درج کنید. این دو مبلغ باید روی هم با مبلغ درخواست شما یکی باشند و سر جمع 535 دلار شوند. در وارد کردن اطلاعات وسواس به خرج دهید تا امکان ریجکتی درخواست شما به حداقل برسد.

نحوه ارائه فرم g-1450

باید فرم پرشده G-1450 را به‌همراه سایر فرم‌های مهاجرت خود ارسال کنید. فرم را به همان آدرس بایگانی مستقیم بفرستید که باید فرم مهاجرت خاص شما ارسال شود. فرم‌های مهاجرت و اسناد پشتیبانی بسته به نوع فرم و روش تحویل آن‌ها (خدمات پستی ایالات متحده، فدرال اکسپرس و…) آدرس USCIS خاص خود را دارند. برای ارسال تمام مدارک مهاجرتی خود می‌توانید با وکیل مهاجرت خود مشورت داشته باشید. وارد کردن دقیق اطلاعات و ارا‌ئه به‌موقع فرم‌ها ازجمله نکاتی است که به‌عنوان متقاضی مهاجرت به آمریکا باید بدانید.

هزینه‌های فرم g-1450

G-1450 به‌تنهایی هیچ هزینه‌ای ندارد. فقط باید مبلغی را برای فرم‌های مهاجرت درخواستی پرداخت کنید و درصورت لزوم هزینه بیومتریک را نیز بپردازید. از بودجه کارت اعتباری خود مطمئن شوید و اگر لازم باشد آن را شارژ کنید. درصورت استفاده از چند کارت اعتباری، باید مبلغ موجود در هرکدام از کارت‌ها را به‌دقت بررسی کنید و پس‌از آن، جهت پر کردن فرم‌های مربوطه اقدام کنید.

مدت زمان لازم برای پردازش فرم

مدت زمان مشخصی برای پردازش g-1450 در نظر گرفته نشده است. هر زمان که USCIS درخواست شما را پردازش کند، هزینه آن از کارت اعتباری شما پرداخت خواهد شد. هر فرم دارای تاریخچه زمانی پردازش متفاوتی است؛ بااین‌حال، می‌توانید وضعیت پرونده خود را در وب‌سایت USCIS بررسی کنید و درصورت نیاز کارت اعتباری خود را به مبلغ مورد نیاز شارژ کنید.
پرداخت هزینه شهروندی با کارت اعتباری
با استفاده از فرم g-1450 می‌توانید هزینه فرم‌های N-600 (گواهی شهروندی) یا N-400 (درخواست تابعیت) را با کارت اعتباری پرداخت کنید، اما هزینه کلی شهروندی آمریکا چقدر است؟ به‌طور معمول برای اخذ تابعیت ایالات متحده، باید چیزی حدود ۷۲۵ دلار بپردازید. ۶۴۰ دلار از این مبلغ متعلق به فرم N-400 است و هزینه خدمات بیومتریک به مبلغ ۸۵ دلار نیز به آن افزوده می‌شود.؛توجه داشته باشید که برای پرداخت با کارت اعتباری باید g-1450 را برای کل مبلغ ۷۲۵ دلار شارژ کنید.
پرداخت هزینه‌های بیومتریک برای افراد بالای ۷۵ سال لازم نیست. در این شرایط فقط هزینه فرم N-400 را باید بپردازید که مبلغ آن ۶۴۰ دلار است. شهروندی آمریکا مزایای زیادی دارد و افراد زیادی در سراسر دنیا آرزوی اخذ تابعیت این کشور را دارند. کمک گرفتن از مشاورین مجرب و وکلای مهاجرت ماهر در اینجا روند درخواست‌های شما را سرعت بخشیده و از پیچیدگی مراحل اقدام برای مهاجرت می‌کاهد.

سخن پایانی

برای تمام مراحل مهاجرت و درخواست‌های خود باید فرم‌های مربوطه را پر کنید. هرکدام از این فرم‌ها هزینه مشخصی دارند و پرداخت هم‌زمان آن‌ها مشکل است. فرم g-1450 راه‌حل خوبی برای پرداخت هزینه‌های مربوط به مهاجرت است و از طریق آن می‌توانید هزینه فرم‌ها را با کارت اعتباری پرداخت کنید. قبل‌از هر چیز باید از بودجه خود اطمینان حاصل کنید و در سریع‌ترین زمان ممکن کارت‌های اعتباری خود را شارژ کنید؛ ضمن اینکه می‌توانید از چند کارت اعتباری برای پرداخت هزینه فرم‌های مختلف استفاده کنید.
پر کردن فرم‌های مهاجرت چالش‌های مربوط به خود را دارد و کمک گرفتن مشاورین و وکلای مجرب می‌تواند مفید باشد. مشاورین و وکلای مجرب کارت سبز می‌توانند در این زمینه به شما کمک کنند. کارت سبز با سابقه چندساله در زمینه مهاجرت، اخذ ویزا و خدمات مربوط به آن آماده ارائه خدمات به شما هم‌میهنان عزیزی است که در حال اقدام برای مهاجرت هستید.

رای شما به این پست

اگر تمایل دارید در زمینه فرم G-1450 مشاوره دریافت نمایید، فرم زیر را تکمیل و پرداخت کنید تا در اسرع وقت کارشناسان کارت سبز با شما ارتباط بگیرند


ارزیابی مهاجرت
0 پاسخ

نظر خود را درباره فرم G-1450 ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *