فرم DS-260 چیست؟

برندگان لاتاریِ گرین کارت پس از مشاهده نامه قبولی در سایت، بایستی در اسرع وقت اقدام به تکمیل فرم DS-260 به صورت آنلاین نمایند. این فرم اطلاعات کاملی از شرایط فعلی افراد و سوابق تحصیلی و شغلی گذشته شان را شامل میشود. پس از قبولی لاتاری، با تکمیل فرم “دی اس 260” آمادگی خود را جهت ادامه مراحل مهاجرت، تهیه مدارک و حضور در سفارت اعلام میکنید و عدم تکمیل آن به معنای عدم تمایل به ادامه مراحل و تعیین وقت سفارت و متعاقباً عدم دریافت گرین کارت میباشد.

این فرم باید برای تمامی اعضای خانواده که همراه فرد برنده در فرم اولیه ثبت نام کرده اند تکمیل گردد.

تکمیل این فرم نیاز به دقت بسیار بالایی دارد و حتماً در تکمیل آن باید حوصله لازم را به خرج دهید.

شرایط تکمیل فرم DS-260

تغییر برخی اطلاعات شخصی

اگر شرایط شما به تازگی نسبت زمان ثبت نام اولیه در لاتاری تغییر پیدا کرده است (برای مثال ازدواج کرده اید، یا طلاق گرفته اید و یا دارای فرزندی شده اید) می توانید پس از قبولی لاتاری، بدون نگرانی در فرم DS-260 خود اطلاعات همسر و فرزندانتان و دیگر تغییرات پیش آمده را درج کنید. همچنین در صورت قبولی در مصاحبه همراهان جدیدتان به همراه شما ویزای آمریکا را دریافت خواهند کرد.

این فرم بایستی به صورت انگلیسی و با استفاده از کاراکترهای زبان انگلیسی تکمیل شود. تنها یک قسمت وجود دارد که باید به زبان فارسی آنرا تکمیل کنید و آن هم قسمت “نام شما به زبان خودتان” میباشد. مابقی قسمت ها حتماً باید به انگلیسی تکمیل شود. در صورت عدم رعایت این موضوع و موضوعات مشابه، فرم شما ریجکت خواهد شد.

همچنین توجه داشته باشید که فرم ها به صورت موضوعی و صفحه به صفحه طراحی شده اند و در هر مرحله امکان ذخیره فرم به صورت آنلاین وجود دارد.

تکمیل فرم DS-260

نکات مهم تکمیل فرم DS-260

اطلاعات مورد نیاز برای تکمیل فرم DS-260

اطلاعات مورد نیاز جهت تکمیل فرم DS-260

اطلاعات مورد نیاز در تکمیل فرم

 • مشخصات شخصی و هویتی
 • پاسپورت همه اعضای خانواده
 • محل سکونت فعلی و گذشته
 • آدرس در آمریکا
 • مشخصات اعضای خانواده (شامل پدر و مادر، همسر و فرزندان)
 • اطلاعات سفرهای پیشین به ایالات متحده
 • اطلاعات شغلی، تحصیلی و تخصصی و آموزشی فعلی و گذشته
 • اطلاعات مربوط به سوابق سو پیشینه، پزشکی و سلامت
 • مشخصات شماره تامین اجتماعی

به خاطر داشته باشید فرم های ثبت نام لاتاری که سال گذشته اقدام به تکمیل آن نموده اید فرمی از ساده ترین اطلاعات اولیه شما جهت شرکت داده شدن در لاتاری را شامل میشد، اما فرم DS-260 اطلاعات بسیار عمیق تر و جدی تری را در رابطه با افراد مطرح میکند و نیازمند دقت، جدیت و حساسیت بسیار بالا در زمان ارائه اطلاعات و تکمیل فرمها میباشد. فراموش نکنید این اطلاعات نقش بسیار مهمی در تایید یا ریجکت شدن شما در زمان مصاحبه در سفارت خواهد داشت.

قابل توجه برندگان لاتاری 2021 و 2022

با توجه به انتخاب جو بایدن مهاجرت به آمریکا آسان تر شده و توصیه می شود در اسرع وقت اقدام به تکمیل فرم DS-260 نمایند.

این فرم نیاز به دقت بسیار بالایی دارد و حتما می بایست توسط افراد متخصص تکمیل گردد. همچنین تاخیر در انجام آن به علت رد شدن نوبت کیس نامبر، باعث بروز مشکل در روند مصاحبه افراد خواهد شد.

مهلت فرستادن فرم (DS-260)

معمولاً بلافاصله بعد از اطلاع از قبولی می توانید اقدام به تکمیل فرم DS-260 نمایید. اما به خاطر داشته باشید هیچ ضرب الاجل یا مهلت خاصی برای تکمیل این فرم وجود ندارد. توصیه ما این است که فرم ها را با دقت بررسی کنید و با حوصله تکمیل کنید.

اگر گذرنامه ندارید، سریعاً اقدام به تهیه گذرنامه کنید و بعد از آن فرم ها را تکمیل کنید. میتوانید فرم ها را طی 10 روز یا یک ماه بعد از اعلام نتایج اولیه تکمیل کنید و مشکلی متوجه کیس شما نخواهد شد. معمولاً دعوتنامه های مصاحبه برندگان لاتاری از اواخر مرداد ارسال شده و اولین دوره مصاحبه از اواخر مهر شروع میشود.

بنابراین تمامی کیس ها، چه کیس نامبرهای پایین و چه کیس نامبرهای با رقم بالا میتوانند فرم ها را در زمان مناسب تکمیل کنند. برندگان لاتاری از زمان اعلام نتایج یک سال برای تکمیل فرم DS-260 وقت دارند اما توصیه می شود در همان ماه اول اعلام نتایج، فرمشان را تکمیل نمایند و کارشان را به تعویق نیاندازند.

برندگان لاتاری پس از مشاهده قبولی خود در سایت، باید در اسرع وقت اقدام به تکمیل فرم DS-260 نمایند این فرم باید برای تمامی اعضای خانواده که همراه فرد برنده در فرم اولیه ثبت نام کرده اند تکمیل گردد.
این فرم نیاز به دقت بسیار بالایی دارد و حتماً توصیه میشود تکمیل آن توسط افراد متخصص انجام شود.

شما میتوانید تکمیل فرم و پیگیری امور را به کارشناسان کارت سبز بسپارید.

تکمیل فرم DS-260

مهلت تکمیل فرم DS-260

اطلاعات مورد نیاز برای تکمیل فرم DS-260

اطلاعات مورد نیاز جهت تکمیل فرم DS-260

تکمیل و ارسال فرم

برندگان لاتاری گرین کارت پس از مشاهده نامه قبولی در سایت، بایستی در اسرع وقت اقدام به تکمیل فرم DS-260 به صورت آنلاین نمایند.

این فرم باید حاوی اطلاعات کامل از شرایط فعلی از جمله سوابق تحصیلی و شغلی باشد و با تکمیل این فرم شما آمادگی خود جهت مراحل قبولی لاتاری، تهیه مدارک و حضور در سفارت اعلام می کنید.

مجموعه کارت سبز شما را در این امر یاری می کند تا این فرم با اصولی ترین روش تکمیل و ارسال شود

 • تکمیل فایل به صورت اصولی و صحیح
 • ترجمه کامل مدارک و اطلاعات فردی و خانوادگی
 • مشاوره حضوری در ادامه مراحل
 • راهنمایی جهت مصاحبه سفارت ووقت مصاحبه

تفاوت فرم DS 260 و فرم DS 230

در گذشته تا لاتاری 2014، برندگان لاتاری می بایست دو فرم DSP 122 و فرم DS 230  را تکمیل و برای مرکز کنسولی کنتاکی ایالات متحده آمریکا یا همان KCC که نهاد رسیدگی به پرونده های برندگان لاتاریست، ارسال می کردند. در واقع، برندگان لاتاری در آن زمان باید فرم DSP 122 را برای خودشان و DS 230  را برای خود و افراد زیر مجموعه اشان تکمیل می کردند. اما از لاتاری 2015، فرم DS 260 که یک فرم جامع و آنلاین است جایگزین دو فرم قبلی شد و همه متقاضیان ویزای مهاجرتی آمریکا از جمله برندگان لاتاری می بایست برای شروع پروسه ویزا تنها فرم DS 260 را برای خود و همه افراد زیر مجموعه اشان به صورت آنلاین تکمیل نمایند.

البته هنوز ایمیلی برای افراد ارسال می شود که مضمون آن بدین صورت است که شما برنده لاتاری شده اید و باید با تکمیل فرم DS 230  امور مرتبط با برندگان لاتاری را آغاز کنید. دوستان عزیز مدنظر داشته باشید ایمیل های این چنینی کاملا جعلی هستند و سندیت ندارند. زیرا همان طور که گفته شد فرم DS 230 دیگر برای گرفتن ویزای آمریکا استفاده نمی شود و همچنین برای برندگان لاتاری هرگز ایمیلی تحت عنوان برنده شدن در لاتاری از سوی اداره مهاجرت امریکا و یا KCC ارسال نمی گردد.

❇️ آینده ای سبز با کارت سبز ❇️

لینک فرم امور برندگان لاتاری: https://cartesabz.net/register/winner.php

لینک ثبت نام لاتاری: https://cartesabz.net/register/

☎️تلفن ثابت: 02149374
📱تلگرام لاتاری و واتساپ: 09391324467

📱ID تلگرام لاتاری: t.me/cartesabz

📱اینستاگرام لاتاری: ‏instagram.com/cartesabz

4.5/5 - (2 امتیاز)
× ثبت نام لاتاری نمیخوای امسال شانست رو امتحان کنی؟