کانفرمیشن نامبر چیست؟

کانفرمیشن نامبر (Confirmation Number) همان کد رهگیری لاتاری گرین کارت شماست (مثال: 20235MOUNJIWZ1JJ). پس از اتمام مراحل ثبت نام، یک کد 16 رقمی در اختیار شخص متقاضی قرار میگیرد. این کد به منزله تکمیل پروسه ثبت نام است. شخص متقاضی باید این فرم را برای احراز و استعلام نتایج لاتاری گرین کارت و حتی برای انجام باقی امور نزد خود نگهدارد. در واقع، هنگام اعلام نتایج لاتاری گرین کارت آمریکا باید این کد را وارد سایت کنید و از قبولی یا عدم قبولی با خبر شوید. همچنین برای پر کردن فرم ds-260 و باقی مکاتبات نیز به این کد نیاز دارید. بنابراین باید در حفظ و نگهداری آن کوشا باشید.

کانفرمیشن نامبر

کد رهگیری 16 رقمی ثبت نام لاتاری گرین کارت (کانفرمیشن نامبر)

استعلام نتایج لاتاری

پس از ثبت نام لاتاری ، رسید ثبت نام  برای شما ارسال می شود. این صفحه حاوی کد رهگیری ثبت نام (Confirmation Number)، نام و نام خانوادگی و سال تولد متقاضی می باشد. جهت چک کردن نتایج لاتاری، شما به این اطلاعات نیاز دارید، پس آن را در جایی ذخیره کنید. به طور کلی برای اطلاع از نتیجه لاتاری خود باید موارد زیر را به همراه داشته باشید.

  1. کد رهگیری لاتاری (Confirmation Number)
  2. نام خانوادگی به انگلیسی
  3. سال تولد به میلادی
  4. شماره موبایل

راهنمای بازیابی کد رهگیری لاتاری

ممکن است در زمان اعلام نتایج، فرم ثبت نام و یا کانفرمیشن نامبر خود را گم و یا فراموش کرده باشید. در اینصورت می توانید از طریق مجموعه کارت سبز به راحتی کانفرمیشن نامبر خود را بازیابی نمایید. کارت سبز در سریعترین زمان ممکن، کد مربوطه را به شما ارائه می دهد تا فرصتتان را برای انجام امور بعد از قبولی لاتاری و اخذ ویزا از دست ندهید.

مدنظر داشته باشید برای بازیابی کانفرمیشن نامبر باید نام و نام خانوادگی (به لاتین)، تاریخ تولد (به میلادی) و ایمیلتان را به همراه داشته باشید که به کارشناسان مربوطه اعلام نمایید . همچنین باید دقت نمایید که این موارد دقیقا مطابق اطلاعاتی باشند که به هنگام ثبت نام لاتاری در فرمتان وارد نموده اید.

توجه داشته باشید که دریافت کد رهگیری به معنای تضمین درستی اطلاعات و اصولی تکمیل شدن فرم ثبت نام شما نیست. پس از اینکه فرم اطلاعات فردی شما در مرحله ثبت نام پر شد، سیستم اداره مهاجرت آمریکا اطلاعات شما را براساس استانداردهای لازم بررسی می کند. اگر واجد شرایط بودید اسمتان وارد لیست قرعه کشی لاتاری می شود. در غیر اینصورت، به صورت خودکار بدون آنکه مطلع شوید از قرعه کشی حذف خواهید شد.

نحوه بازیابی کد رهگیری لاتاری

برای بازیابی کانفرمیشن نامبر لاتاری گرین کارت آمریکا از طریق کارت سبز باید به روش زیر عمل کنید: