آیا شما شرایط لازم برای ورود به قرعه کشی کارت سبز آمریکا(DV green card lottery)را دارید؟

 امسال ثبت نام برای برنامه ی قرعه کشی کارت سبز برای هر فردی در سراسر جهان که دارای مشخصات لازم زیر است، امکان پذیر است.شما اگر دارای مشخصات زیر هستید می توانید در اینجا وارد قرعه کشی کارت سبز آمریکا شوید: برای کارت سبز ثبت نام کنید

توجه:قرعه کشی امسال DV-2019 lottery  معرفی می شود.که 2019 یعنی سالی که متقاضیان موفق پس از این که آن ها یک کارت اقامت دائمی در آمریکا را در قرعه کشی برنده شدند و مدارک مهاجرت خود را ارسال کردند و در یک مصاحبه موفق در نزدیک ترین سفارت خانه محل زندگی خود شرکت کردند میتوانند در ماه ژانویه ی آن سال(2019) وارد خاک آمریکا شوند.

1.برای برخورداری از شرایط لازم ورود به قرعه کشی کارت سبز شما باید از اهالی یکی از کشور های واجد شرایط باشید.

برای برخورداری از شرایط لازم قرعه کشی کارت سبز شما باید از شهروندان یکی از کشور های خارجی باشید یا در خاک آمریکا به دنیا نیامده باشید,و کشور شما باید آمار کمی از مهاجرت به آمریکا داشته باشد.

افرادی که در کشور هایی به دنیا آمده اند که آمار بالایی از مهاجرت به آمریکا دارند از این برنامه ی مهاجرت محروم شده اند.لطفا جدول زیر را که برای کشور هایی که اهالی آن در حال حاضر از این برنامه ی قرعه کشی برای مهاجرت محروم شده اند نگاه کنید.لطفا توجه کنید این شرایط فقط بر اساس کشوری که زادگاه شما است مشخص می شود,نه براساس کشور محل سکونت یا اقامت شما.این متداول ترین اشتباه متقاضیانی است که وارد این برنامه ی مهاجرتی میشوند.

اهالی این کشور ها از شرکت در برنامه قرعه کشی امسال منع شده اند

کلمبیا چین(فقط سرزمین اصلی) کانادا برزیل بنگلادش
جامائیکا هند هائیتی السالوادور جمهوری دومینیکا
فیلیپین پرو پاکستان نیجریه مکزیک
ویتنام بریتانیا(به جز ایرلند شمالی) کره جنوبی

 

اهالی کشور های دیگر اجازه ی ثبت نام و درخواست کارت اقامت دائمی مشهور به کارت سبز را اگر دارای دومین شرایط لازم مشخص شده در زیر را نیز داشته باشند، دارند.

اگر شما زاده ی یکی از کشور های منع شده در بالا باشید هنوز هم میتوانید در این برنامه ی قرعه کشی ویزای آمریکا بر اساس کشور زادگاه والدین یا همسرتان شرکت کنید..

بریتانیا شامل این نواحی غیر مستقل می شود آنگوئیلا,برمودا,مجموعه جزایر بریتانیایی, جزایر کیمن,جزایر فالکلند,جبل الطارق,مونتسرات,پیتکرن,سنت هلنا,جزایر ترکس و کایکوس.توجه ایرلند شمالی واجد شرایط هست.

بومیان زاده در نوار غزه در برنامه ی امسال قرعه کشی ویزای آمریکا می توانند از شرایط مصر استفاده کنند,و باید کشور زادگاه خود را مصر انتخاب کنند.

اهالی زاده ی هنگ کنگ و ماکائو و تایوان شرایط لازم برای ورود به برنامه ی مهاجرتی DV  امسال را دارند.

2.تحصیل یا سابقه کاری که صلاحیت شرکت در قرعه کشی کارت سبز را دارد

برای یک شهروند خارجی یا افرادی که در خاک آمریکا به دنیا نیامده اند برای شرکت در قرعه کشی ویزای آمریکا,متقاضی باید در یکی از کشور های واجد شرایط به دنیا آمده باشد(موارد مورد نیاز شماره یک را در بالا ببینید)و علاوه بر آن متقاضی باید یکی از دو گزینه ی مورد نیاز زیر را برآورده کند(گزینه یک یا گزینه دو در زیر)

گزینه یک:

متقاضی باید یک دوره ی تحصیلی را در دبیرستان های آمریکا یا در یک آموزشگاه خارجی “دبیرستان یا معادل های آن” که هم سطح با دبیرستان های آمریکایی باشد گذرانده باشد, یعنی دوازده سال دوره ابتدایی و تحصیلات ثانوی در ایالات متحده ی آمریکا را با موفقیت طی کرده باشد یا دوره های رسمی تحصیلی ابتدایی و تحصیلات ثانوی قابل مقایسه با اتمام دوره دوازده ساله تحصیلی در آمریکا را با موفقیت تمام کرده باشد, قبولی در آزمون های دبیرستان های معادل کافی نیست.

اتمام دوره های آموزشی فوق در بیشتر از دوازده سال یا کمتر از آن مدت مجاز است.

گزینه دو:

متقاضی باید در یکی از زمینه های زیر برای حداقل دوسال در پنج سال گذشته کار کرده باشد.

اسناد مربوط به موارد مورد نیاز بالا نباید در حین ورود به قرعه کشی ویزای آمریکا ارسال شود ولی پس از این که نام شما در قرعه کشی انتخاب شد و شما رسما درخواست ویزای اقامت دائمیتان(کارت سبز) را می دهید,این مدارک به همراه سه فرم مهاجرتی که(درصورت انتخاب در قرعه کشی)دریافت میکنید توسط یکی از ماموران سفارتخانه درخواست می شود.افرادی که شرایط بالا را ندارند نباید برای کارت اقامت دائمی در این برنامه ی مهاجرتی اقدام کنند چون رد صلاحیت می شوند.شما فقط وقتی که انتخاب می شوید باید اسناد تحصیلی یا سابقه ی کارتان و اسناد محل تولدتان را فراهم کنید به همین علت ما این اسناد را در فرم آنلاین برنامه درخواست نمی کنیم.

گرین کارت

لاتاری 96

لاتاری 2019

فرم ثبت نام لاتاری

اختصاصی کارت سبز

رای شما post
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.