ثبت نام لاتاری اتباع عراقی

سالانه مردم کشورهای مختلف از سراسر دنیا برای ثبت نام لاتاری اقدام می کنند. با توجه به افزایش میزان متقاضیان ثبت نام، لازم است اطلاعات کافی در خصوص اتباع مختلف ، کشورهای همسایه و وضعیت ثبت نام ها را کسب کرد.

همانطور که در خصوص اتباع افغان و شیوه ثبت نام آنها صحبت شد. لازم است در خصوص کشور عراق و اتباع این کشور صحبت کرد.

کشور عراق نیز همانند تمامی کشورهای همسایه ایران به جز پاکستان، جز کشورهای مجاز برای ثبت نام لاتاری است و لاتاری اتباع عراقی حاضر در ایران نیز با داشتن پاسپورت ایران و یا پاسپورت عراق ممکن است.

روش ثبت نام برای عراقیان محترم نیز همانند مابقی کشورهاست. فقط با توجه باید به این نکته توجه داشت که اطلاعات ارسالی برای مجموعه کارت سبز به زبان فارسی باشد تا در روند ثبت نام مشکلی به وجود نیاید.

لاتاری اتباع عراقی

ثبت نام لاتاری اتباع عراقی

شرایط ثبت نام لاتاری اتباع عراقی

همانطور که اشاره شد، کشور عراق نیز همانند ایران از کشورهای مجاز برای ثبت نام لاتاری است و فرد متولد شده در این کشور توان ثبت نام در سایت لاتاری را دارا خواهد بود .

در صورت برنده شدن می توان با مراجعه به سفارت امریکا و انجام مصاحبه، در صورت پیروزی ویزای خود را دریافت کرده و به امریکا مهاجرت کرد.

توجه داشته باشید که داشتن پاسپورت معتبر یکی از اصلی ترین شرایط ثبت نام برای لاتاری می باشد. در صورتی که ابطال اعتبار پاسپورت، می بایست نسبت به تمدید آن برای ثبت نام لاتاری اقدام کرد.

سایت و مجموعه کارت سبز، اطلاعات را به زبان فارسی دریافت خواهد کرد و بعد از ترجمه آنها به زبان انگلیسی و بررسی دقیق پرونده ارسالی از طرف شما، ثبت نامتان را انجام خواهد داد تا ابهامی در خصوص ثبت نام انجام شده باقی نماند.

دیگر مدارک لازم برای اخذ پاسپورت:

  • سه قطعه عکس پاسپورتی رنگی با زمینه ی سفید.
  • کپی مدارک هویتی شما
  • مقدار پولی که برای اخذ پاسپورت به شما اعلام میشود همراه خود داشته باشید.

با توجه به اینکه بحث مهاجرت طی سال های اخیر بسیار داغ شده است، دریافت اطلاعات دقیق در خصوص ثبت نام لاتاری بسیار مهم است. در این میان ممکن است سوالات متعددی برای اتباع غیر ایرانی ایجاد شود که آیا ثبت نام برای دیگر اتباع ممکن است؟ و چگونه می توان برای آن ثبت نام کرد؟

لاتاری چیست؟

لاتاری گرین کارت آمریکا یا به اختصار، لاتاری، نوعی قرعه کشی است که اداره مهاجرت امریکا هرساله انجام می دهد و طی آن 55 هزار نفر گرین کارت دریافت خواهند کرد. گرین کارت یا همان کارت سبز، مدرکی است که دارنده آن به عنوان مقیم دائم آمریکا شناخته می شود.

فرد دارنده گرین کارت از تمامی امکانات و مزایای شهروند عادی آمریکا برخوردار است. از جمله این امکانات می توان به سکونت دائم، پیدا کردن شغل دولتی و یا غیر دولتی، تحصیل و سفر به 170 کشور دنیا بدون ویزا اشاره کرد.

نکته مهمی که در این خصوص وجود دارد این است که دارنده گرین کار آمریکا بعد از حدودا 5 سال می تواند حق سیتیزن شیپ خود را دریافت کند که در آن صورت حق دادن رای نیز برایش فراهم خواهد شد.

اما اتباع چه کشورهایی امکان ثبت نام دارند و شرایط ثبت نام لاتاری چیست؟

هرساله اداره مهاجرت امریکا لیستی را در خصوص کشورهای غیر مجاز برای ثبت نام لاتاری منتشر می کند. این لیست شامل نام چندین کشور مختلف است که از راهی غیر از لاتاری، مهاجرت مستقیم به خاک امریکا داشته باشد.

در اصل برگزاری قرعه کشی دریافت گرین کارت در خصوص ایجاد تنوع نژادی در امریکا صورت می گیرد و در خصوص کشورهاییست که در طول سال مهاجرین مستقیم به خاک امریکا را نداشته باشد.

ایران، افغانستان، عراق و دیگر کشورهایی که در لیست اعلامی قرار نگرفته اند، جز کشورهای مجاز هستند و در صورت داشتن دیگر شرایط لازم امکان ثبت نام دارند. دیگر شروط لازم برای ثبت نام لاتاری اولا داشتن مدرک تحصیلی حداقل دیپلم و یا 2 سال سابقه کار قابل استناد در طول 5 سال گذشته می باشد.

توجه:  افرادی که در یکی از کشورهای غیرمجاز متولد شده اند، اما همسرو یا والدین آنان متولد کشور مجازی هستند نیز می توانند در لاتاری ثبت نام نمایند و مشکلی از این بابت ندارند.

همچنین می بایست مدنظر داشته باشید که برای ثبت نام لاتاری به عنوان نفر اصلی می بایست حداقل 18 سال سن داشته باشید.

افراد زیر 21 سال می بایست حتما به عنوان زیر مجموعه پدر و مادر ثبت نام نمایند. لازم به ذکر است افراد 18 تا 21 ساله می توانند هم به عنوان نفر اصلی و هم به عنوان زیر مجموعه پدر و مادرشان ثبت نام نمایند و شانس برنده شدنشان را افزایش دهند در صورتیکه افراد بالای 21 سال می بایست حتما به عنوان نفر اصلی ثبت نام نمایند.

روش ثبت نام لاتاری

اکنون که با لاتاری گرین کارت آمریکا و شرایط آن آشنا شدید، می توانید با مراجعه به صفحه ثبت نام کارت سبز، به نشانی https://cartesabz.net/register/ اقدام به ثبت نام کنید. حتما در نظر داشته باشید که فرم های موجود در صفحه ثبت نام را به زبان فارسی پر کنید.

همچنین برای اتباع عراقی حاضر در ایران، در صورت تمایل می توانند با تعیین وقت قبلی به صورت حضوری به مجموعه کارت سبز مراجعه نموده و ثبت نام کنند.

نکته ای که می بایست مدنظر داشته باشید این است که پس از تشکیل پرونده، اطلاعات شما توسط کارشناسان مهاجرت بررسی و توسط کارشناسان زبان انگلیسی ترجمه می شود و در صورت نقص چه در اطلاعات و چه در زمینه عکس و پاسپورت به شما اطلاع داده خواهد شد.

متاسفانه بارها دیده شده است که افراد به علت ثبت نام در سامانه های اشتباه و یا درج اطلاعات نادرست از قرعه کشی حذف می شوند و یا با مشکلات بسیاری مواجه خواهند شد، لذا بررسی اطلاعات شما بسیار اهمیت دارد و اینکه شما از چه طریق ثبت نام می نمایید ممکن است در سرنوشت شما تأثیر بگذارد.

برای کسب آگاهی و یا هر گونه سئوال و مشاوره در این زمینه می توانید با کارشناسان مجرب کارت سبز که سالهاست در این زمینه فعالیت می نمایند و تجربه لازم را دارند، مشورت نمایید چرا که می توانند راهگشای کار شما باشند.

❇️آینده ای سبز با کارت سبز❇️

🌐 لینک ثبت نام لاتاری: https://cartesabz.net/register/

☎️ تلفن ثابت: 02149374
📱 تلگرام لاتاری و واتساپ: 09391324467

📱ID تلگرام لاتاری: t.me/cartesabz

📱اینستاگرام لاتاری: ‏instagram.com/cartesabz

با توجه به شرایط کرونا، مراجعه حضوری با هماهنگي قبلي انجام مي شود.

آدرس: تهران، همت غرب، شهرک گلستان، بلوار کوهک، مجتمع تجاری اداری طوبی چیتگر، برج A شمالی، طبقه 9، واحد 4

4.5/5 - (2 امتیاز)