ثبت نام لاتاری اتباع افغان

لاتاری گرین کارت امریکا به معنای قرعه کشی است که اداره مهاجرت امریکا هر سال از بین متقاضیانی که ثبت نام کرده اند، انجام می دهد و برای 55000 نفر گرین کارت صادر می نماید. گرین کارت یک مدرک معتبر است که دارنده آن به عنوان مقیم دائم امریکا شناخته می شود.

این شخص می تواند از تمامی امکانات و مزایایی که شهروندان امریکایی الاصل از آن برخوردارند بجز حق رأی استفاده نماید. از جمله این امکانات می توان به سکونت دائم، برخورداری از مشاغل دولتی و غیر دولتی، حق تحصیل در امریکا و سفر به 170 کشور دنیا بدون ویزا اشاره کرد.

برای ثبت نام لاتری اتباع افغان ، یکی از شرایطی که وجود دارد، مجاز بودن کشوری است که فرد متقاضی ثبت نام در آن متولد شده است. در صورتی که فرد، متولد کشور مجاز برای ثبت نام لاتری باشد می تواند در لاتاری ثبت نام کرده و شانس خود را برای دریافت گرین کارت آمریکا امتحان کند.

با توجه به شرایط بحرانی اخیر کشور افغانستان، مجموعه کارت سبز با ارائه خدمات ثبت نام لاتری برای اتباع افغان عزیز در خدمت شما عزیزان می باشد.

اداره مهاجرت آمریکا، لیستی را مبنی بر کشورهای غیرمجاز برای ثبت نام لاتاری اعلام کرده است که نام کشورهای ایران و افغانستان در آن به چشم نمی خورد.

اتباع افغان و سایر کشورهای همسایه ایران بجز پاکستان می توانند در لاتاری ثبت نام کنند. افغانستان جزء کشورهای مجازی هست که در این سالها مجاز به شرکت در لاتاری گرین کارت آمریکا بوده است و لاتاری اتباع افغان ساکن ایران، با داشتن پاسپورت ایران یا پاسپورت افغانستان ممکن است.

ثبت نام لاتاری اتباع افغان مشابه ایرانیان است. حتی مراحل کاری برندگان لاتاری از دو کشور یکیست، لذا منعی برای دریافت گرین کارت آمریکا در افغانستان نمی باشد.

ثبت نام لاتاری اتباع افغان

لاتاری اتباع افغان

شرایط ثبت نام لاتری اتباع افغان

برای شرکت در قرعه کشی گرین کارت آمریکا در افغانستان یا همان لاتاری آمریکا، بدانید مهم نیست متولد ایران یا افغانستان باشید، خوشبختانه متولد هر دو کشور مجاز و پذیرفته است. اما برای انجام ثبت نام لاتری باید مراحلی را پشت سر بگذارید. اگر پاسپورت ندارید ابتدا باید به سفارت و کنسولگری های افغانستان در ایران مراجعه کنید و درخواست پاسپورت خود را ثبت کنید.

حتما توجه داشته باشید که برای شرکت در لاتاری، کارت آمایش مورد استفاده قرار نمی گیرد و حتما باید برای اخذ پاسپورت اقدام بفرمایید. اما داشتن کارت آمایش برای اخذ پاسپورت ضروریست.

لازم به ذکر است که اگر قبلاً پاسپورت گرفته اید و اکنون به هر دلیلی دیگر قابل استفاده نیست؛ میتوانید با در دست داشتن آن پاسپورت نیز به سفارت افغانستان در ایران مراجعه کرده و همان پاسپورت را تمدید نمایید.

ادامه ی روند ثبت نام شما دقیقا مانند شهروندان ایران در سایت کارت سبز انجام خواهد شد.

مدارک لازم برای اخذ پاسپورت

همان طور که اعلام شد، برای ثبت نام لاتیری می بایست پاسپورت معتبر داشته باشید. در خصوص گرفتن پاسپورت داشتن مدارک زیر الزامی استن:

  • سه قطعه عکس پاسپورتی رنگی با زمینه ی سفید.
  • کپی مدارک هویتی شما
  • مقدار پولی که برای اخذ پاسپورت به شما اعلام میشود همراه خود داشته باشید.

پس از اخذ پاسپورت معتبر از کنسولگری ها و سفارت افغانستان، مجموعه کارت سبز برای ثبت نام لاتاری و ارایه ی مشاوره در تمام مراحل امور لاتاری اتباع افغان در خدمت شماست.

این روزها که بحث ثبت نام لاتاری گرین کارت امریکا داغ است، افراد به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستند. در این میان شاید اتباع غیر ایرانی و افغان با این سوال مواجه شوند که آیا ثبت نام لاتاری اتباع افغان ممکن است؟ و یا از چه طریق می توانند ثبت نام نمایند.

در این متن قصد داریم به کلیه سئوالات شما عزیزان در این زمینه پاسخ دهیم. در ابتدا باید بدانید که لاتاری گرین کارت چیست و شرایط ثبت نام به چه صورت است و یا اصلا داشتن گرین کارت چه مزایایی برای صاحب آن دارد.

اما اتباع چه کشورهایی امکان ثبت نام دارند و شرایط ثبت نام لاتاری چیست؟

افرادی که متولد این کشورها باشند امکان ثبت نام دارند. این لیست براساس تعداد مهاجرین کشورها به امریکا از طریق غیر لاتاری تنظیم می گردد و کشورهایی که مهاجر بیشتری به امریکا از طریق دیگر دارند امکان ثبت نام در لاتاری را ندارند.

ایران، افغانستان، عراق و دیگر کشورهایی که در لیست اعلامی قرار نگرفته اند، جز کشورهای مجاز هستند و در صورت داشتن دیگر شرایط لازم امکان ثبت نام دارند. دیگر شروط لازم برای ثبت نام لاتاری اولا داشتن مدرک تحصیلی حداقل دیپلم و یا 2 سال سابقه کار قابل استناد در طول 5 سال گذشته می باشد.

توجه:  افرادی که در یکی از کشورهای غیرمجاز متولد شده اند، اما همسرو یا والدین آنان متولد کشور مجازی هستند نیز می توانند در لاتاری ثبت نام نمایند و مشکلی از این بابت ندارند.

همچنین می بایست مدنظر داشته باشید که برای ثبت نام لاتاری به عنوان نفر اصلی می بایست حداقل 18 سال سن داشته باشید. افراد زیر 21 سال می بایست حتما به عنوان زیر مجموعه پدر و مادر ثبت نام نمایند. لازم به ذکر است افراد 18 تا 21 ساله می توانند هم به عنوان نفر اصلی و هم به عنوان زیر مجموعه پدر و مادرشان ثبت نام نمایند و شانس برنده شدنشان را افزایش دهند در صورتیکه افراد بالای 21 سال می بایست حتما به عنوان نفر اصلی ثبت نام نمایند.

روش ثبت نام لاتاری 2023 اتباع افغان

اکنون که با لاتاری و شرایط ثبت نام آن آشنا شدید، ممکن است با این سئوال مواجه شوید که از کجا می توانید برای ثبت نام لاتاری اقدام کنید. کلیه افراد چه ایرانی و چه اتباع غیر ایرانی و افغان می توانند به صورت غیر حضوری با مراجعه به سایت کارت سبز به نشانی https://cartesabz.net/register/ ثبت نامشان را انجام دهند.

همچنین در صورت تمایل می توانند با تعیین وقت قبلی به صورت حضوری به مجموعه کارت سبز مراجعه نموده و ثبت نام کنند. نکته ای که می بایست مدنظر داشته باشید این است که پس از تشکیل پرونده، اطلاعات شما توسط کارشناسان مهاجرت بررسی و توسط کارشناسان زبان انگلیسی ترجمه می شود و در صورت نقص چه در اطلاعات و چه در زمینه عکس و پاسپورت به شما اطلاع داده خواهد شد.

متاسفانه بارها دیده شده است که افراد به علت ثبت نام در سامانه های اشتباه و یا درج اطلاعات نادرست از قرعه کشی حذف می شوند و یا با مشکلات بسیاری مواجه خواهند شد، لذا بررسی اطلاعات شما بسیار اهمیت دارد و اینکه شما از چه طریق ثبت نام می نمایید ممکن است در سرنوشت شما تأثیر بگذارد.

برای کسب آگاهی و یا هر گونه سئوال و مشاوره در این زمینه می توانید با کارشناسان مجرب کارت سبز که سالهاست در این زمینه فعالیت می نمایند و تجربه لازم را دارند، مشورت نمایید چرا که می توانند راهگشای کار شما باشند.

❇️آینده ای سبز با کارت سبز❇️

🌐 لینک ثبت نام لاتاری: https://cartesabz.net/register/

☎️ تلفن ثابت: 02149374
📱 تلگرام لاتاری و واتساپ: 09391324467

📱ID تلگرام لاتاری: t.me/cartesabz

📱اینستاگرام لاتاری: ‏instagram.com/cartesabz

با توجه به شرایط کرونا، مراجعه حضوری با هماهنگي قبلي انجام مي شود.

آدرس: تهران، همت غرب، شهرک گلستان، بلوار کوهک، مجتمع تجاری اداری طوبی چیتگر، برج A شمالی، طبقه 9، واحد 4

4.4/5 - (13 امتیاز)