ویزای کار آمریکا

ویزای کار آمریکا

به طور کلی، شهروند هر کشوری که میخواهد وارد آمریکا شود، باید ویزا بگیرد. حالا یا ویزای مهاجرتی و دائمی، و یا ویزای موقتی و غیرمهاجرتی. ویزاهای موقتی مخصوص افرادی است که میخواهند به دلایل شغلی وارد خاک آمریکا شوند و مدت مشخصی را در آن سپری کنند و مقیم دائمی در نظر گرفته نمیشوند. هریک از این ویزاها نیازمند درخواست یک مدیر و صاحب شرکت است که در ابتدا فرد متقاضی بتواند با آن در اداره مهاجرت آمریکا ثبت نام کند و سپس برای مصاحبه سفارت همراه خود ببرد. کارت سبز قبل تر درمورد انواع دیگر ویزاهای آمریکا از جمله ویزای تحصیلی آمریکا، ویزای ازدواج و نامزدی آمریکا، ویزای سرمایه گذاری آمریکا و دیگر انواع ویزاهای آمریکا نوشته است. در این مطلب راجع به ویزای کار آمریکا و انواع ویزای کار آمریکا خواهید خواند. جدول زیر مربوط به انواع ویزای کار آمریکاست:

نوع ویزا

توضیحات کلی – توضیحات شخصی مربوط به متقاضیان این کتگوری

ویزای H-1B: شخص دارای تخصص در شغل برای استخدام در یک پوزیشن شغلی تخصصی لازم است. فرد ملزم به داشتن تحصیلات عالیه است. این بخش شامل مدل های لباس با شایستگی شاخص و قابلیت بالا و تحقیقات دولتی و یا پروژه های تولیدی سازمان دفاع نیز میشود.
ویزای H-1B1: توافقنامه تجاری، تخصصی برای استخدام در یک پوزیشن شغلی تخصصی لازم است. نیازمند یک مدرک تحصیلی دانشگاهی است که حداقل 4 سال در دانشگاه تحصیل کرده باشد. (این مدل ویزا نیازمند درخواست از نهاد خاصی نیست. برای روندهای اپلای، باید به وبسایت های سفارت
ویزای H-2A: ویزای موقت کارگر کشاورز ویزای کشاورز، برای کار موقت کشاورزی. تعداد شهروند محدود و کشورهای تعیین شده، با موارد استثنای محدود. ملزم هستند مورد پسند آمریکا قرار گیرند.
ویزای H-2B: ویزای موقت کارگر غیرکشاورز برای کار موقتی یا فصلی غیر کشاورزی. تعداد شهروند محدود و کشورهای تعیین شده، با موارد استثنای محدود. ملزم هستند مورد پسند آمریکا قرار گیرند.
ویزای ویزای H-3: کارآموز یا مُراجع تحصیلی خاص برای دریافت آموزش، غیر از تحصیلات دانشگاهی پزشکی، درصورتی که در کشور محل سکونت فعلی متقاضی رشته مورد نظر موجود نباشد. یا درصورتی که برای کودکان با معلولیت ذهنی، جسمی یا عاطفی این آموزش ها فراهم نباشد.
ویزای ویزای L: اعزام میان شرکتها برای کار در یک شعبه، والدین، ​​شرکت وابسته یا شرکت تابعه کارفرمای فعلی شخص در یک سمت مدیریتی یا اجرایی، یا در موقعیتی که نیاز به دانش تخصصی دارد. فرد باید در مدت سه سال گذشته به مدت 1 سال به طور مداوم توسط همان کارفرما در خارج از کشور مشغول به کار باشد.
ویزای O: افراد با قابلیت ها و یا دستاورد های خاص برای افرادی که در علوم، هنرها، تحصیلات، مشاغل و ورزشهای مختلف قابلیت یا دستاوردهای بالا و یا تجربیات قابل توجهی در رسانه ها دارند که با تحسین پایدار ملی یا بین المللی نشان داده می شود، در زمینه تخصص خود کار کنند. شامل افرادی می شود که خدمات اساسی را برای حمایت از فرد فوق ارائه می دهند.
ویزای P-1: شخص یا عضوی از یک تیم ورزشکار، عضوی از یک گروه سرگرم کننده برای اجرا در یک رقابت ورزشی به عنوان یک ورزشکار و یا عضوی از گروه های سرگرمی. ملزم به داشتن استانداردهایی سرگرم کننده در سطح جهانی در اجراهای پایدار و ادامه دار میباشد. شامل افرادی می شود که خدمات اساسی را برای حمایت از فرد فوق ارائه می دهند.
ویزای P-2: هنرمند یا کسی که قابلیت سرگرم کردن جمعیت را دارد برای عملکرد تحت برنامه مبادله متقابل بین سازمانی در ایالات متحده و سازمانی در کشور دیگر. شامل افرادی می شود که خدمات اساسی را برای حمایت از فرد فوق ارائه می دهند.
ویزای P-3: هنرمند یا کسی که قابلیت سرگرم کردن جمعیت را دارد برای اجرا، آموزش یا مربی گری برنامه هایی که از نظر فرهنگی ارزشمند هستند و یا سرمایه سنت ها، فولک، موسیقی، تئاتر یا هنرهای اجرایی دیگر باشند. همچنین شامل افرادی میشود که مسؤول برگزاری خدمات و جشنواره هایی از این قبیل اند.
ویزای Q-1: شرکت کننده های برنامه های مبادلاتی فرهنگها برای آموزشهای تاریخی، فرهنگی و سنت های کشور خودتان که در برنامه های مختلف فرهنگی بین المللی انجام میشود.

گواهینامه کار

در برخی از دسته های ویزای کاری موقت ، کارفرمای احتمالیتان با فرم I-129 از طریق USCIS باید از طرف شما برای مدرک کارگر غیر مهاجر به وزارت کار درخواست دهد. کارفرمای احتمالی شما باید دستورالعمل های فرم I-129 را در وب سایت USCIS بررسی کند تا مشخص شود آیا گواهی کار برای شما لازم است یا خیر.

تایید دادخواست

دسته ای از کارگران موقت تعداد محدودی از کل دادخواست ها که به صورت سالیانه قابل تایید است را دریافت میکنند. قبل از درخواست ویزای موقت کاری در سفارت یا کنسولگری ایالات متحده ، باید یک دادخواست کارگر غیر مهاجر (فرم I-129) از طرف شما توسط کارفرمای احتمالیتان ثبت شود و سپس توسط USCIS تأیید شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد روند تایید، با کارشناس مهاجرت صحبت کنید تا ابهاماتتان رفع شود. پس از تأیید دادخواست ، USCIS به کارفرمای احتمالی شما، فرم I-797 را ارسال می کند.

نکات مصاحبه سفارت

بعد از دریافت تاییدیه دادخواست کاری موقت از طریق فرم I-129 میتوانید برای گرفتن ویزا اقدام کنید. ترتیب اقدامات پروسه ویزا ممکن است هربار که به کنسولگری آمریکا در کشورهای مختلف مراجعه میکنید تفاوت داشته باشند. حتما با یک مشاور مهاجرت در ارتباط باشید.

روند درخواست آنلاین ویزای خود را کامل کنید

  • فرم DS-160 مخصوص درخواست ویزای غیرمهاجر – 1) فرم اپلیکیشن آنلاین ویزا را پر کنید. 2) پرینت فرم و کانفرمیشن آن را داشته باشید تا با خود به سفارت ببرید.
  • عکس – شما باید عکستان را وقتی فرم DS-160 را پر میکنید، در سایت آپلود کنید. عکس شما باید شرایط مشخصی داشته باشد تا تایید شود؛ برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.
  • برای وقت گرفتن مصاحبه در نظر داشته باشید که:

اگر زیر 13 سال سن دارید، مصاحبه از شما گرفته نمیشود.

اگر بین 14 تا 79 سال سن دارید، ملزم به مصاحبه هستید.

درصورتی که بالای 80 سال سن دارید، معمولا نیاز به مصاحبه نیست.

پس از انجام مصاحبه نیز باقی موارد از جمله برآورد هزینه های زندگی و دیگر اقدامات را با کارت سبز میتوانید درمیان بگذارید. یا مقالات دیگر کارت سبز را بخوانید.

5/5 - (3 امتیاز)