ارزیابی مهاجرت

شرایط ویزای عمان برای اتباع افغانستان

کشور ثروتمند عمان یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی است که امکان دریافت اقامت و مهاجرت به آن برای اتباع تمامی کشورها ازجمله مردم افغانستان وجود دارد. پیشرفت‌هایی که این کشور در سال‌های اخیر داشته hsj، توانسته آن را به لیست پرمتقاضی‌ترین کشورهای دنیا برای مهاجرت وارد کند، به‌گونه‌ای که بسیاری از متخصصان رشته‌های مختلف، تاجران، سرمایه‌گذاران و… متقاضی اخذ ویزای آن هستند. متقاضیان مهاجرت به این کشور به‌منظور انجام این کار ابتدا باید از شرایط دریافت ویزای آن مطلع باشند. در این مطلب در مورد شرایط ویزای عمان برای اتباع افغانستان و انواع ویزای قابل دریافت برای آن‌ها صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

انواع ویزای کشور عمان برای اتباع افغانستان

ویزا یا مجوز ورود به کشور عمان، تعیین‌کننده نحوه ورود فرد، مدت‌زمان اقامت او در عمان و فعالیت‌هایی است که پس از ورود به خاک عمان قادر به انجام آن‌ها است. روش‌های مختلفی برای اقامت در عمان وجود دارد که اتباع افغانستان امکان استفاده از بیشتر آن‌ها را دارند. ازجمله ویزاهایی که اتباع کشور افغانستان برای سفر به عمان قادر به دریافت آن هستند، موارد زیر را می‌توان نام برد:

  • ویزای کاری؛
  • ویزای تحصیلی؛
  • ویزای سرمایه‌گذاری؛
  • ویزای همراهی؛
  • ویزای توریستی؛
  • و… .

شرایط ویزای عمان برای اتباع افغانستان در هرکدام از انواع ویزا متفاوت است که در ادامه، به‌طور مختصر در مورد هرکدام از آن‌ها صحبت خواهیم کرد.

شرایط ویزای عمان برای اتباع افغانستان در مهاجرت توریستی

ویزای توریستی عمان یکی از راه‌هایی است که اتباع افغانستان با کمک آن، امکان ورود به کشور عمان را دارند. این ویزا کوتاه‌مدت است و پس از به پایان رسیدن مدت‌زمان آن، فرد ملزم به ترک خاک عمان است. به‌علاوه، در این ویزا محدودیت‌های زیادی برای فرد وجود دارد و امکان کار و کسب درآمد، تحصیل و… برای او وجود نخواهد داشت. در بهترین حالت، ویزای توریستی مناسب شرکت در دوره‌های هنری یا ورزشی کوتاه‌مدت، شرکت در جلسات و سیمنارهای آموزشی یا کاری و جست‌وجو برای کار در کشور عمان است.

شرایط ویزای عمان برای اتباع افغانستان در مهاجرت سرمایه‌گذاری

همان‌طورکه اشاره شد، شرکت عمان تبعیض میان اتباع کشورهای مختلف قائل نشده است و اتباع بیشتر کشورها به‌جز موارد خاص قادر به دریافت انواع ویزای این کشور و مهاجرت به آن هستند. این موضوع در مورد اتباع افغانستان هم صدق می‌کند تا با روش‌های مختلف مانند سرمایه‌گذاری، اقامت عمان را دریافت کنند. شرایط ویزای عمان برای اتباع افغانستان در روش سرمایه‌گذاری به این صورت است که فرد باید از طریق خرید ملک یا ثبت شرکت، سرمایه خود را در عمان به جریان بیندازد و سپس از طریق آن، برای اخذ ویزا و مهاجرت به این کشور اقدام کند.

بهترین راه برای سرمایه‌گذاری اتباع افغانستانی در عمان، ثبت شرکت است که اخذ اقامت دائم از طریق آن سریع‌تر و ساده‌تر است. برای مهاجرت به شیوه سرمایه‌گذاری نیاز به پاسپورتی با اعتبار بالغ بر 6 ماه است؛ همچنین، درخواست ثبت شرکت باید از طریق ROP یا ROYAL OMAN POLICE تایید شود، در غیراین‌ صورت، امکان ثبت شرکت برای متقاضی وجود ندارد. درصورتی‌که، این ویزا برای فرد صادر شده و او موفق به راه‌اندازی شرکت در عمان شود، ابتدا ویزای یک ساله و بعد از آن ویزای دوساله عمان را دریافت می‌کند و درصورت تداوم فعالیت شرکت، اقامت دائم برای فرد صادر می‌شود.

 

شرایط ویزای عمان برای اتباع افغانستان از طریق تحصیل

اتباع افغانستان که قصد مهاجرت به عمان را دارند، امکان انجام این کار از طریق تحصیل را نیز خواهند داشت. شرایط ویزای عمان برای اتباع افغانستان در روش مهاجرت تحصیلی به این صورت است که فرد باید پذیرش یکی از مقاطع تحصیلی این کشور را دریافت کند تا ویزای تحصیلی برای او صادر شود و از طریق آن امکان مهاجرت به عمان را پیدا کند. کشور عمان به‌دلیل برخورداری از بهترین زیرساخت‌های آموزشی یکی از مقاصد خوب مهاجرت تحصیلی در آسیا است.

در این کشور از سیستم آموزش اروپا برای تحصیل استفاده می‌شود و خدمات و امکانات خوبی به دانشجویان و دانش‌آموزان بین‌المللی تعلق می‌گیرد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به امکان همراهی خانواده با دانشجو یا دانش‌آموز در طول زمان تحصیل اشاره کرد. از دیگر مزایایی که تحصیل در عمان را برای اتباع افغانستان ساده و به‌صرفه می‌کند، می‌توان به تدریس دروس به زبان انگلیسی اشاره کرد؛ البته هزینه‌های تحصیل در این کشور باید توسط دانشجو پرداخت شوند، اما باتوجه‌به امکان کار حین تحصیل و بورسیه‌هایی که به دانشجویان تعلق می‌گیرد، می‌توان این هزینه‌ها را تا حد زیادی تامین کرد.

شرایط ویزای عمان برای اتباع افغانستان در روش مهاجرت تحصیلی بسیار ساده است . آن‌ها درصورت داشتن مدرک دیپلم و بالاتر، مدرک آیلتس با سطح متوسط رو به بالا یا مدرک زبان عربی، معدل و گواهی معتبر قبولی در مقاطع قبلی و توانایی برقراری ارتباط امکان اخذ ویزای تحصیلی را دارند.

شرایط ویزای عمان برای اتباع افغانستان از طریق کار

از دیگر روش‌هایی که اتباع افغانستان امکان استفاده از آن برای مهاجرت تحصیلی به عمان را دارند، می‌توان به مهاجرت کاری اشاره کرد. در سال‌های اخیر افغانستان شاهد درگیری‌های داخلی زیادی بوده است و به همین دلیل، متقاضیان خروج از این کشور به‌خصوص برای کار در دیگر کشورها نسبت‌به قبل بیشتر شده است. باتوجه‌به توانمندی نیروهای کار افغانستانی، کشور عمان استقبال خوبی از ورود آن‌ها به خاک خود می‌کند. درواقع، ویزای کاری را می‌توان به‌عنوان بهترین راه ورود به عمان برای مردم افغانستان معرفی کرد، زیرا روند اخذ آن ساده است و هزینه‌های لازم برای دریافت آن نیز چندان زیاد نیست.

شرایط لازم برای دریافت ویزای کاری عمان

شرایط ویزای عمان برای اتباع افغانستان به این صورت است که باید از سن، شرایط جسمی و روحی، وضعیت مالی و… مناسبی برخوردار باشند. به‌طور خلاصه شرایط اخذ ویزای کاری برای مردم افغانستان را می‌توان به‌صورت زیر عنوان کرد:

شرایط سنی

مهاجرت کاری به عمان تنها برای افراد بالای 18 سال و زیر 65 سال امکان‌پذیر است. سنین کمتر از 18 سال، ملزم به تحصیل اجباری در عمان هستند و امکان کار و کسب درآمد در این کشور را ندارند و فرد بیشتر از 65 سال در این کشور بازنشسته محسوب شده و در هیچ‌کدام از مشاغل پذیرفته نمی‌شود.

 

سوابق کیفری

نداشتن سوابق کیفری یک موضوع مهم در اخذ ویزای کاری کشور عمان است. هر نوع سوءسابقه، حتی جزئی و نه‌چندان خاص، یک امتیاز منفی در پرونده مهاجرتی است و احتمال ریجکت شدن درخواست کاری را به‌همراه دارد. درصورتی‌که، فرد دارای سابقه‌ای باشد که امکان پاک کردن آن از پرونده وجود دارد، بهتر است قبل از ارائه درخواست برای دریافت ویزای کاری، سابقه کیفری خود را از بین ببرد و گواهی عدم سوءسابقه را دریافت کند.

سلامت روحی و جسمی

از مهم‌ترین شرایط ویزای عمان برای اتباع افغانستان در روش کاری می‌توان به سلامت جسمی و روحی اشاره کرد. دولت عمان اهمیت زیادی برای نیروهای کار سالم و قدرتمند قائل است و درصورتی‌که، متقاضی مهاجرت کاری به مشکلی دچار باشد که شرایط کاری او را تحت‌ تاثیر قرار دهد، امکان اخذ ویزا برای او وجود نخواهد داشت.

توانایی برقراری ارتباط

هرچند در پرونده مهاجرتی فرد متقاضی، داشتن مدرک زبان انگلیسی کفایت می‌کند و شرایط دریافت ویزا را برای او میسر می‌سازد، اما برای کار در عمان و ارتباط با همکاران و کارفرمای عمانی تسلط نسبی به زبان عربی نیز مورد نیاز است؛ البته در چند سال اخیر بیشتر مردم این کشور به زبان انگلیسی تسلط پیدا کرده و به‌خصوص در میان جوانان، افرادی که به این زبان صحبت می‌کنند، آمار بیشتری پیدا کرده‌اند. بااین‌حال، ارتباط با مردم محلی به‌خصوص در مشاغلی مانند فروشندگی بدون یادگیری زبان عربی یا اصطلاحات مهم آن به سختی امکان‌پذیر است.

داشتن پیشنهاد شغلی

از دیگر شرایط ویزای عمان برای اتباع افغانستان در روش مهاجرت کاری می‌توان به داشتن پیشنهاد شغلی اشاره کرد. درواقع، متقاضی مهاجرت ابتدا باید پیشنهاد شغلی مناسب را از سمت کارفرمایی در عمان دریافت کند و سپس براساس آن، برای اخذ ویزای کاری عمان درخواست دهد؛ البته پیشنهاد کاری به تنهایی کافی نیست و متقاضی مهاجرت باید تاییدیه صلاحیت را نیز از کارفرمای عمانی دریافت کند تا در ضمیمه مدارک خود در پرونده درخواست ویزا، قرار دهد.

تمکن مالی

اتباع افغانستان هم مانند دیگر کشورها برای مهاجرت کاری به عمان، باید تمکن مالی خود را اثبات کنند. تمکن مالی به معنی توانایی پرداخت هزینه‌های زندگی در ماه‌های اول اقامت در عمان، تا زمانی که فرد در این کشور به درآمد برسد، است. در روش مهاجرت کاری فرد به کمترین تمکن مالی نیاز دارد. در بعضی مشاغل که مزایایی مانند محل اقامت دارند، با سرمایه پایین هم امکان مهاجرت کاری به کشور عمان وجود دارد.

سخن پایانی

شرایط ویزای عمان برای اتباع افغانستان تا حد زیادی مشابه اتباع دیگر کشورها است، زیرا عمان تبعیضی برای متقاضیان مهاجرت قائل نیست. به عبارت دیگر، می‌توان گفت شانس مهاجرت به عمان و دریافت ویزای این کشور با تابعیت فرد ارتباطی ندارد، بلکه صلاحیت‌های شخصی مانند نداشتن سوءسابقه، داشتن سلامت جسمی و روحی، انگیزه کافی برای اخذ ویزای عمان و… تعیین‌کننده آن است. درصورتی‌که، از اتباع افغانستان هستید و برای مهاجرت به عمان نیاز به راهنمایی‌های بیشتر دارید، کافی است با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید.

 

رای شما post

اگر تمایل دارید در زمینه شرایط ویزای عمان برای اتباع افغانستان مشاوره دریافت نمایید، فرم زیر را تکمیل و پرداخت کنید تا در اسرع وقت کارشناسان کارت سبز با شما ارتباط بگیرند


ارزیابی مهاجرت
0 پاسخ

نظر خود را درباره شرایط ویزای عمان برای اتباع افغانستان ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *