ارزیابی مهاجرت

نحوه اخذ اقامت دائم عمان برای ایرانیان

کشور عمان یکی از امن‌ترین و ثروتمندترین کشورهای جهان است که در خاورمیانه به کشور صلح و دوستی مشهور است و یکی از محبوب‌ترین گزینه‌های مهاجرتی محسوب می‌شود. این کشور به‌خصوص برای ایرانیانی که به‌دنبال مهاجرت دائم هستند، انتخابی مناسب است؛ زیرا روابط سیاسی مناسب میان ایران و این کشور، شرایط مهاجرتی را برای ایرانیان ساده کرده است و از طرفی، برخی تشابهات فرهنگی، به زندگی راحت‌تر در آن کمک می‌کند. افزایش آمار متقاضیان مهاجرت به عمان در سال‌های اخیر موجب شده است که این مطلب را به نحوه اخذ اقامت دائم عمان برای ایرانیان اختصاص دهیم. با ما همراه باشید.

نحوه اخذ اقامت دائم عمان برای ایرانیان به چه صورت است؟

عمان یکی از کشورهای پادشاهی در شبه جزیره عربستان است که در یکی از بهترین مناطق خاورمیانه قرار دارد. پایتخت این کشور مسقط است که یکی از جذاب‌ترین شهرهای عربی از نظر گردشگران محسوب شده است و همه‌ساله افراد زیادی را به‌سمت خود جلب می‌کند. عمان از نظر امنیت یکی از بهترین کشورهای جهان محسوب می‌شود و به‌ دلیل ثروت زیاد، از نظر رفاهی نیز جزو بهترین‌ها در دنیا است. این کشور به‌دلیل امنیت، رفاه، آرامش، ثروت و… جزو کشورهای مهاجرپذیر به‌خصوص برای ایرانیان محسوب می‌شود.

باتوجه‌به شرایط زندگی در عمان بسیاری از افراد این کشور را به‌عنوان مقصد مهاجرت دائم انتخاب می‌کنند. متقاضیان مهاجرت دائم ابتدا باید از شرایط گرفتن اقامت دائم این کشور اطلاع پیدا کنند. اخذ اقامت دائم عمان از مسیرهای مختلف کاری، سرمایه‌گذاری، ازدواج و پناهندگی امکان‌پذیر است که مورد آخر به‌دلیل مشکلات زندگی برای پناهندگان توصیه نمی‌شود.

شرایط اخذ اقامت دائم عمان برای ایرانیان

متقاضیان اخذ اقامت دائم عمان باید از شرایطی برخوردار باشند. برخی از این شرایط در روش‌های مختلف مهاجرتی، متفاوت است و برخی دیگر شرط اصلی در تمام روش‌های مهاجرتی است که در این بخش در مورد آن‌ها صحبت خواهیم کرد.

 • داشتن پاسپورت معتبر برای متقاضیان مهاجرت دائم به عمان؛
 • برخورداری از تمکن مالی و پرداخت هزینه‌های مربوط به ویزا در روش مهاجرتی مورد نظر؛
 • برخورداری از محل اسکان مشخص در عمان و اثبات آن با استفاده از اجاره‌نامه یا سند خرید ملک؛
 • پرداخت هزینه بیمه درمانی در عمان و دریافت آن؛
 • داشتن مدارک تحصیلی و شغلی برای استفاده از روش‌های مهاجرت کاری یا تحصیلی؛
 • پیشنهاد کاری مناسب در روش مهاجرت کاری؛
 • اثبات عدم سوءپیشینه و نداشتن جرم کیفری در کشور محل اقامت؛
 • و… .

روش‌های اخذ اقامت دائم عمان برای ایرانیان

نحوه اخذ اقامت دائم عمان برای ایرانیان به این صورت است که ابتدا باید یکی از روش‌های مهاجرتی به این کشور را انتخاب کرده و شرایط خود را براساس روش مهاجرتی انتخابی مهیا کنید. خوشبختانه، روش‌های مختلفی برای ایرانیان وجود دارد که از طریق آن‌ها می‌توانند برای اخذ اقامت دائم عمان اقدام کنند. ازجمله این روش‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اخذ اقامت دائم از طریق کار؛
 • اخذ اقامت دائم از طریق تحصیل؛
 • اخذ اقامت دائم از طریق سرمایه‌گذاری؛
 • اخذ اقامت دائم از طریق ازدواج؛
 • اخذ اقامت دائم از طریق پناهندگی.

اخذ اقامت دائم عمان در بعضی از این روش‌ها به‌سرعت و در بعضی دیگر زمان‌بر است. در ادامه، نحوه اخذ اقامت دائم عمان را برای ایرانیان در هرکدام از روش‌های گفته‌شده، بررسی خواهیم کرد.

نحوه اخذ اقامت دائم عمان برای ایرانیان از طریق کار

یکی از پرمتقاضی‌ترین روش‌های مهاجرت به عمان، مهاجرت کاری است که از طریق آن می‌توان برای اخذ اقامت دائم این کشور هم اقدام کرد. در روش مهاجرت کاری باید پیشنهادی از سمت کارفرمای عمانی داشته باشید که مطابق با توانمندی‌ها و مهارت‌های شما باشد و از طریق این پیشنهاد، ویزای کار عمان را دریافت کنید. بهترین سن برای استفاده از این روش مهاجرتی 60-21سال است و متقاضیان در بازه سنی 35-25 شانس مهاجرت و پذیرش در مشاغل بیشتری دارند.

برای اخذ پیشنهاد کار از سمت کارفرمایی در عمان، ابتدا باید در یکی از موسسات کاریابی این کشور ثبت‌نام کنید و رزومه خود را در آن قرار دهید. کارفرمایان بعد از مطالعه رزومه و توانمندی‌های قید شده در آن، با شما ارتباط می‌گیرند و پیشنهاد شغلی و شرایط آن را بازگو می‌کنند. درصورتی‌که، واجد شرایط شغل پیشنهادی باشید و با کارفرمای آن شغل به توافق برسید، باید نامه‌ای از سمت کارفرما دریافت کنید که تایید استخدام شما در آن قید شده باشد. از طریق این نامه، می‌توانید برای اخذ ویزای کاری عمان اقدام کنید. با شروع کار در عمان می‌توانید مقدمات اقامت دائم خود را فراهم کنید.

نحوه اخذ اقامت دائم عمان برای ایرانیان در روش تحصیلی

متقاضیان اخذ اقامت دائم عمان امکان انجام این کار، از طریق روش مهاجرت تحصیلی را نیز دارند. در این روش باید پذیرش یکی از دانشگاه‌های عمان را دریافت کنید و شهریه تحصیل خود را پرداخت کنید. علاوه‌بر شهریه، هزینه‌های زندگی در عمان، در طول زمان تحصیل برعهده شما است، بنابراین باید از تمکن مالی مناسب برخوردار باشید. به این نکته دقت کنید که اخذ اقامت دائم از طریق مهاجرت تحصیلی به‌طور مستقیم امکان‌پذیر نیست و دانشجویان پس از اتمام مقطع تحصیلی باید خاک عمان را ترک کنند یا برای ثبت‌نام در مقطع بعدی اقدام کنند.

در کنار آن، اقامت در طول تحصیل این امکان را برای دانشجویان فراهم می‌کند که شرایط زندگی در این کشور را سنجیده و برای کار در عمان آماده شوند تا از این طریق برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام کنند. متقاضیان مهاجرت تحصیلی علاوه‌بر تمکن مالی باید تسلط کافی به زبان انگلیسی داشته و از سلامت جسمی و روحی برخوردار باشند.

نحوه اخذ اقامت دائم عمان برای ایرانیان از طریق سرمایه‌گذاری

یکی از سریع‌ترین روش‌ها برای اخذ اقامت دائم کشور عمان، روش سرمایه‌گذاری است. سرمایه‌گذاری در عمان به شکل‌های مختلفی قابل انجام است که ازجمله آن‌ها می‌توان به شیوه‌های زیر اشاره کرد:

اقامت از طریق خرید ملک

نحوه اخذ اقامت دائم عمان برای ایرانیان از طریق خرید ملک به این صورت است که متقاضی اخذ اقامت، باید ملکی را با مبلغ مشخصی خریداری کند. این روش یکی از بهترین روش‌های دریافت اقامت دائم کشور عمان و یکی از مطمئن‌ترین شیوه‌های سرمایه‌گذاری در این کشور است، زیرا ارزش املاک در عمان روزبه‌روز بیشتر می‌شود و افزایش آمار مهاجرت، این موضوع را سرعت می‌بخشد.

به‌علاوه، دولت عمان برای خریداران املاک این کشور وام‌هایی را در نظر می‌گیرد تا خریدی راحت را تجربه کرده و اقامت این کشور را نیز به شکل ساده‌تری دریافت کنند. برخی از این وام‌ها تا 80 درصد مبلغ ملک را تامین می‌کنند و بازپرداختی 25 ساله دارند؛ البته باید به این نکته دقت کنید که خرید ملک در عمان به‌منظور دریافت اقامت دائم توسط اتباع دیگر کشورها، تنها در مناطقی خاص امکان‌پذیر است و ملک باید ارزشی مشخص داشته باشد تا دریافت اقامت دائم از طریق آن امکان‌پذیر باشد

اقامت از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت یکی دیگر از روش‌های سرمایه‌گذاری در کشور عمان است که از طریق آن می‌توان برای اخذ اقامت دائم این کشور نیز اقدام کرد. باتوجه‌به اینکه عمان در سال‌های اخیر تلاش می‌کند تا وابستگی خود به درآمد حاصل از فروش منابع نفتی را کاهش دهد، این شیوه سرمایه‌گذاری بسیار مورد توجه دولت این کشور است. در روش ثبت شرکت، فرد می‌تواند مالکیت کامل و 100 درصدی یک کمپانی را عهده‌دار شود و از مزایای این کار که اقامت دائم یک مورد از آن‌هاست، بهره‌مند شود.

ساده‌ترین راه ثبت شرکت در عمان خرید امتیاز کامل یکی از شرکت‌های محلی و تلاش برای ارتقا و پیشرفت آن است. در صورت ثبت شرکت، امکان افتتاح حساب برای متقاضی مهاجرت فراهم می‌شود و علاوه‌بر دریافت اقامت دائم برای خود، امکان دریافت اقامت برای اعضای خانواده را نیز دارد. این روش هرچند ساده و زود بازده به‌نظر می‌رسد، اما پرهزینه است و گران‌ترین روش اخذ اقامت دائم عمان محسوب می‌شود.

نحوه اخذ اقامت دائم عمان برای ایرانیان از طریق ازدواج

یکی دیگر از روش‌هایی که برای اخذ اقامت دائم عمان می‌توان از آن استفاده کرد، ازدواج با یکی از شهروندان این کشور است؛ البته این روش شرایط به‌خصوصی هم دارد، برای مثال شخصی که برای ازدواج انتخاب می‌شود باید حداقل 20 سال سن داشته باشد. زوج بعد از ازدواج باید به‌مدت 14 روز در عمان حضور داشته باشند. اقامت اولیه برای فردی که با شهروند عمانی ازدواج می‌کند موقتی است و برای تبدیل آن به اقامت دائم نیاز به حضور 6 ماه مداوم یا 8 ماه غیرمداوم در عمان است.

بسته به شرایط متقاضی مهاجرت از این روش، اقامت موقت وی 18 یا 36 ماه زمان‌ می‌برد و بعد از این مدت، اقامت دائم برای فرد صادر می‌شود. درصورتی‌که، متقاضی این روش خانم باشد و دارای سابقه ازدواج قبلی باشد باید مدارک مربوط به جدایی یا فوت همسر خود را به دولت عمان ارائه کند؛ همچنین، برای استفاده از این روش اثبات صوری نبودن ازدواج حائز اهمیت است. اقامت دائم از این روش برای خانم‌ها ساده‌تر از آقایان است.

سخن پایانی

نحوه اخذ اقامت دائم عمان برای ایرانیان را در این مطلب بررسی کردیم. همان‌طورکه اشاره شد، دریافت اقامت دائم این کشور به شکل‌های مختلف امکان‌پذیر است و هر روش شرایط به‌خصوص خود را دارد. درصورتی‌که، متقاضی انجام این کار هستید، ابتدا باید شرایط هر روش را بررسی کنید و بعد از تطابق دادن آن با وضعیت خود، بهترین راه برای اخذ اقامت این کشور را انتخاب کنید.

 

رای شما post

اگر تمایل دارید در زمینه نحوه اخذ اقامت دائم عمان برای ایرانیان مشاوره دریافت نمایید، فرم زیر را تکمیل و پرداخت کنید تا در اسرع وقت کارشناسان کارت سبز با شما ارتباط بگیرند


ارزیابی مهاجرت
0 پاسخ

نظر خود را درباره نحوه اخذ اقامت دائم عمان برای ایرانیان ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *