محدودیت های ورود به ایالات متحده

محدودیت های ورود به ایالات متحده

 • از 23 آوریل به مدت 60 روز ورود متقاضیانی که برای اولین بار برای اخذ ویزای مهاجرتی اقدام کرده‌اند، به حالت تعلیق در آمده و در صورت لزوم این تعلیق ادامه خواهد یافت. این فرمان شامل ورود غیرمهاجرتی و یا افراد خارجی که هم اکنون در امریکا هستند و برای تمدید یا تغییر وضعیت خود و یا اقامت دائم از طریق تطبیق وضعیت درخواست داده‌اند، نخواهد شد.
 • ایالات متحده، مکزیک و کاندا توافق کرده‌اند که از 20 آوریل محدودیت سفرهای غیرضرور از طریق مرزهای مشترک را به مدت 30 روز دیگر افزایش دهند.
 • مرزهای زمینی امریکا- کانادا و امریکا-مکزیک با تصمیم مشترک این کشورها از 21 مارس موقتا و به مدت اولیه 30 روز به روی سفرهای غیرضرور بسته شده‌اند. تجارت بین مرزی و همچنین مسافران معمول مشمول این قانون نیستند.
 • از 16 مارس قانون ممنوعیت سفر شامل انگلستان و ایرلند نیز شد.
 • از 14 مارس ورود مهاجران و غیرمهاجرانی که 14 روز گذشته را در منطقه شنگن گذرانده باشند به حالت تعلیق درآمده است.
 • خدمات شرکت CIBT به شهروندان امریکا، افراد دارای اقامت دائم (دارندگان گرین‌کارت) و اعضای خانواده آنها و همچنین افراد غیرمهاجر نوع C (ترانزیت) و D (خدمه دریایی) تعلق نخواهد گرفت.
 • از 29 فوریه به افراد خارجی (به جز کسانی که خانواده درجه یک شهروندان امریکایی هستند، ساکنان دائم و خدمه پرواز) که طی 14 روز پیش از رسیدن به امریکا به ایران سفر کرده باشند، اجازه ورود داده نخواهد شد.
 • از 31 ژانویه به افراد خارجی (به جز کسانی که خانواده درجه یک شهرواندان امریکایی هستند، ساکنان دائم و خدمه پرواز) که طی 14 روز پیش از رسیدن به امریکا به چین سفر کرده باشند، اجازه ورود داده نخواهد شد.
 • شهروندان امریکایی که طی 14 روز پیش از بازگشت به امریکا در استان هوبئی چین بوده‌اند، باید بیش از 14 روز در قرنطینه اجباری باشند.
 • شهروندان امریکایی طی 14 روز پیش از بازگشت به امریکا در دیگر مناطق چین بوده‌اند، در بدو ورود تحت غربالگری پیشگیرانه سلامت قرار می‌گیرند و باید خود را بیش از 14 روز همراه با نظارت بر سلامت قرنطینه کنند.

 

محدودیت‌های مهاجرتی

 • خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) در حال آماده سازی برای بازگشایی دفاتر در روز 4ام ژوئن و یا پس از آن است.
 • از 18 مارس تا دست کم 3ام می، خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده خدمات دفاتر میدانی، پناهندگی و مراکز پشتیبانی خود را معلق می‌کند اما خدمات ضروری را به صورت محدود را ارائه خواهد کرد. دفاتر میدانی این آژانس اخبار مربوط قرارهای برنامه‌ریزی شده و مراسم‌ها را به متقاضیان و درخواست‌کنندگان اعلام خواهد کرد. آژانس پس از بازگشایی قرارهای مراکز پشتیبانی را دوباره برنامه‌ریزی خواهد کرد و از طریق ایمیل اطلاع خواهد داد.
 • به علت شیوع ویروس کرونا، ورود داده و بررسی درخواستهای ویزای کاری نوع H-1B برای سال مالی 2021 تا دست کم اول ماه می آغاز نخواهد شد.
 • تعلیق بررسی درخواستهای ویزای کار premium حداقل تا پایان ماه می ادامه دارد. این تاخیر ممکن است برای تاریخ انقضای برخی از ویزاها مشکل‌ساز شود اما آژانس خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده برای این دسته از ویزاها استثنا قائل خواهد شد.
 • از 18 مارس، وزارت امور خارجه ایالات متحده کلیه خدمات معمول خود را در بیشتر کشورها تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآورد. تمامی قرارهای ویزاهای مهاجرتی و غیرمهاجرتی در سراسر دنیا کنسل شده‌اند. هزینه‌های قرار ویزا تا یک سال پس از تاریخ پرداخت در کشور محل پرداخت باقی خواهند ماند.

 

امتیازات مهاجرت

 • از اول ماه می، کارفرماها می‌توانند مدارکی ماننند گواهینامه رانندگی که از 1 مارس 2020 منقضی شده و از سوی آژانس صادرکننده تمدید نشده‌اند را برای تکمیل فرم تایید صلاحیت استخدام لیست B بپذیرند. کارمندان تا 90 روز پس از خاتمه این قانون موقت، فرصت دارند تا مدارک جدید و یا مدارک تمدید شده را برای ادامه اشتغال قانونی خود ارائه دهند. مدارک منقضی شده لیست B که از سوی آژانس‌های صادرکننده به طور خودکار تمدید شده باشند برای فرم تایید I-9 قابل پذیرش هستند. برای این دسته از مدارک، کارمند موظف به ارائه مدرک منقضی نشده لیست B نخواهد بود.
 • اعلان‌ها و درخواست‌های شرکت CIBT از جمله درخواست مستندات، الزامات تاریخ ثبت و اطلاعیه تجدیدنظر ثبت شده از 1 مارس تا 1 جولای، هر پاسخی که طی 60 روز پس از مهلت پاسخ فرستاده شود، پیش از هر اقدامی از سوی خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده در نظر گرفته خواهد شد. اگر درخواست آژانس پیش از اول مارس ثبت شده باشد، متقاضی باید پیش از اتمام مهلت مقرر پاسخ دهد.
 • خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده به پذیرش و بررسی درخواستهای تمدید اقامت و تغییر وضعیت ادامه می دهد و بسیاری از فرم‌های آنلاین در دسترس متقاضیان خواهند بود. اگر درخواست ثبت شده قابل اجرا باشد، اشتغال متقاضی با همان کارفرما و با رعایت ضوابط و شرایط تائید قبلی، به مدت بیش از 240 روز پس از انقضای فرم I94 به طور خودکار تمدید خواهد شد.
 • اگر متقاضی درخواست تمدید اقامت و یا تغییر وضعیت فرم های I-129 و یا I-539 را پس از اتمام زمان مجاز پذیرش ثبت کند، خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده به اختیار خود می‌تواند تاخیرهای ناشی از شرایط، مثل ویروس کرونا را نادیده بگیرد. طول مدت تاخیر در ثبت درخواست باید متناسب با شرایط باشد. متقاضی باید مدارک معتبری را برای درخواست خود ارسال کند و این درخواست‌ها توسط خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده به صورت موردی ارزیابی خواهند شد.
 • شرکت‌کنندگان در برنامه معافیت ویزا (VWP) برای تمدید اقامت و یا تغییر وضعیت واجد شرایط نیستند. با این حال، طبق قوانین فعلی اگر مساله‌ای ضروری مانند ویروس کرونا مانع از خروج شرکت‌کنندگان برنامه VWP شده باشد، خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده به اختیار خود می‌تواند فرجه 30 روزه و بیشتر را برای خروج از امریکا به متقاضی اعطا کند. برای آن دسته از شرکت‌کنندگان VWP که این فرجه 30 روزه را به علت مشکلات ناشی از ویروس کرونا از دست داده‌اند، فرجه 30 روزه دیگری در نظر گرفته شده است. شرکت‌کنندگان برای درخواست این فرجه می‌توانند با دفتر خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده تماس بگیرند.
 • به علت تعطیلی موقت مراکز پشتیبانی، خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده اطلاعات تشخیص هویت را که پیش از این ثبت شده‌اند، برای تائید فرم‌های I765، درخواست‌های مجوز اشتغال و تمدید اقامت دوباره استفاده خواهد کرد. این اطلاعیه مطابق با اختیار مقامات فعلی خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده در استفاده دوباره از اطلاعات تشخیص هویت پیشین صادر شده است. بررسی درخواست‌های تمدید اقامت I-765 و همچنین متقاضیانی که وقت ملاقات آنها با مراکز پشتیبانی به علت تعطیلی این مراکز کنسل شده، با استفاده اطلاعات ثبت شده پیشین صورت خواهد گرفت. این اطلاعیه تا بازگشایی مراکز پشتیبانی معتبر خواهد بود.
 • از 21 مارس تا پایان بحران ملی ویروس کرونا، خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده فرم‌های مشخصی از جمله فرم I-129، مدارک مربوط به این فرم‌ها و کپی امضای شخص متقاضی را بررسی خواهد کرد. خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده معمولا برای بررسی درخواست‌ها از جمله ویزای غیرمهاجرتی کار، از امضای اصلی اشخاص روی مدارک استفاده می‌کند اما با هدف مدیریت شرایط فعلی و بررسی درخواست‌ها از راه دور، استفاده از کپی و اسکن مدارک مجاز است. اسناد اصلی امضا شده باید حفظ شوند چرا که خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده می‌تواند در هر زمان حین بررسی پرونده این اسناد را درخواست کند. عدم ارائه اسناد اصلی می‌تواند تاثیر منفی بر تصمیم‌گیری راجع به شرایط مهاجرت داشته باشد و منجر به رد درخواست یا دادخواست شود.
 • وزارت امنیت میهن (DHS) الزام حضور فیزیکی برای تائید صلاحیت استخدام (فرم I-9) را موقتا برای کارفرمایانی که کارمند دورکار دارند به تعویق خواهد انداخت. این قانون برای کارفرمایانی که کارمند حضوری دارند اعمال نخواهد شد.
 • شرکت CIBT به طور حضوری کار خواهد کرد. این اقدام طی 60 روز و یا 3 روز کاری پس از پایان بحران ملی صورت خواهد گرفت.
 • دفتر صدور گواهینامه کار خارجی وزارت کار ایالات متحده شامل مراکز بررسی ملی (NPCs)، سیستم برنامه مدیریت بازبینی الکترونیکی (PERM) و سیستم درگاه درخواست کار خارجی (FLAG) در طول دورکاری دولت فدرال به طور کامل فعال خواهد بود. دفتر صدور گواهینامه کار خارجی (OFLC) به بررسی و صدور گواهینامه‌های کار مطابق با مقررات قانونی و تعیین دستمزد رایج خواهد پرداخت. اگر کارفرماها نتوانند کلیه مقررات قانونی را رعایت کنند، دفتر صدور گواهینامه کار خارجی گواهینامه کار را اعطا نخواهد کرد.
 • از 19 مارس، هر کارفرمایی که اعلامیه بازرسی را طی ماه مارس 2020 از از سوی وزارت امنیت میهن ایلات متحده دریافت کرده اما هنوز پاسخ نداده باشد، به طور خودکار از 60 روز فرجه تمدید برخوردار خواهد شد. در پایان این دوره 60 روزه، وزارت امنیت میهن ایلات متحده برای ادامه یافتن تمدید و یا خاتمه آن تصمیم خواهد گرفت.منبع: اختصاصی کارت سبز

❇️ با کارت سبز همراه باشید.

 

5/5 - (1 امتیاز)

اگر تمایل دارید در زمینه محدودیت های ورود به ایالات متحده مشاوره دریافت نمایید، فرم زیر را تکمیل کنید تا در اسرع وقت کارشناسان کارت سبز با شما ارتباط بگیرند


ارزیابی مهاجرت
0 پاسخ

نظر خود را درباره محدودیت های ورود به ایالات متحده ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *