سوالات متداول لاتاری گرین کارت آمریکا

گرین کارت چیست؟

گرین کارت یا کارت سبز امریکا یک کارت شناسایی رسمی و قانونی است که افراد با داشتن آن می‌توانند به ‌مانند یک شهروند آمریکایی در این کشور آزادانه اقامت نمایند. در واقع، فرد صاحب گرین کارت با آنکه یک شخص خارجی محسوب می‌شود ولی می‌تواند به‌طور دائم در امریکا زندگی نماید و تحت حمایت قوانین امریکا قرار گیرد.

برنامه لاتاری گرین کارت چیست؟

برنامه لاتاری گرین کارت ایالات متحده یک قرعه کشی است برای دریافت گرین کارت که افراد با ثبت نام درآن، در صورت برنده شدن، می توانند گرین کارت یا همان کارت اقامت دائم را دریافت کنند. این برنامه ویزای اقامت دائم برای افرادیست که شرایط لازم را برای ثبت نام لاتاری را دارند.

احتمال برنده شدن در لاتاری گرین کارت چگونه است؟

اگر چه لاتاری قرعه کشی است و پذیرش افراد به شانس آنان بستگی دارد، احتمال برنده شدن متقاضیان در لاتاری گرین کارت به کشور و محل تولد آنها نیز ارتباط دارد. از آنجاییکه لاتاری برای حفظ تنوع نژادی مهاجران در آمریکا برگزار می شود، کشورهایی که از طرق غیر لاتاری هر سال مهاجر کمتری به امریکا دارند، درصد پذیرش بیشتری از لاتاری را به خود اختصاص می دهند.

چه تعداد متقاضی انتخاب خواهند شد؟

بیش از 55 هزار نفر از متقاضیان در سراسر جهان در لاتاری انتخاب می شوند و 55 هزار ویزا برای افراد جهت مهاجرت به ایالات متحده آماده می شود. پیشتر 50 هزار نفر انتخاب می‌شدند اما حال این تعداد به 55 هزار نفر رسیده است. انتظار می رود در سال های آینده حتی این تعداد بیشتر نیز شود.

چه افرادی واجد شرکت در لاتاری گرین کارت هستند؟

افرادی که در کشور مجاز به ثبت نام متولد شده باشند، حداقل مدرک تحصیلی دیپلم یا 2 سال سابقه کار قابل استناد داشته باشند  و همچنین دارای پاسپورت معتبری باشند که در زمان ثبت نام اعتبار داشته باشد.

شرایط و مدارک ثبت نام لاتاری چیست؟

برای ثبت نام لاتاری فقط کافیست موارد زیر برای ما ارسال شوند:

1- مشخصات فردی
2- هزینه ثبت نام
3- عکس مخصوص لاتاری
4- پاسپورت دارای تاریخ معتبر

نکته 1: لازم به ذکر است مدارک دانشگاهی بالا، شغلی و … در روند ثبت نام تاثیری ندارند و ثبت نمی شوند و برنده شدن در گرین کارت کاملاً قرعه کشی است، که در اداره مهاجرت آمریکا انجام می شود.

آیا پاسپورت برای همسر نیاز است؟

با توجه به اینکه در ثبت نام لاتاری افراد متاهل، یک نفر (خانم یا آقا) به عنوان نفر اصلی ثبت نام می شود و نفر دیگر به عنوان زیر مجموعه، برای نفر اصلی داشتن پاسپورت معتبر الزامیست. در این حالت ثبت نام شما به صورت 1 شانسه یا 1 فرمه انجام می شود.

اما در صورتیکه تمایل دارید ثبت نام شما به صورت 2 شانسه انجام شود یعنی یکبار نیز همسر شما به عنوان نفر اصلی ثبت شود، می بایست پاسپورت همسر را نیز ارسال نمایید، در چنین شرایطی باید توجه داشته باشید اگر همسر شما پاسپورت ندارد و درخواست تعویض یا صدور پاسپورت را برای همسرتان داشته اید، اگر تا پیش از پایان تاریخ ثبت نام پاسپورت ایشان را برای مجموعه کارت سبز ارسال نمایید، ثبت نام شما 2 شانسه انجام می شود، در غیر اینصورت 1 شانسه.

نکته 1: لطفاً توجه داشته باشید پاسپورت تاریخ گذشته قابل پذیرش نیست.

نکته 2: کلیه ثبت نام های متاهل که هر 2 نفر دارای پاسپورت هستند، به صورت پیشفرض توسط مجموعه کارت سبز به صورت 2 شانسه انجام می شود و نیازی به پرداخت هزینه مازاد در این خصوص نیست.

در ثبت نام لاتاری، پاسپورت برای فرزندان نیاز است؟

برای فرزندان زیر 18 سال در زمان ثبت نام لاتاری پاسپورت ضروری نیست، لذا پاسپورت پدر و مادر کافیست و فرزندان زیر مجموعه آنها ثبت می شوند.

نکته 1: برای ثبت نام مستقل فرزندان بالای 18 سال پاسپورت ضروری است.

نکته 2: برای ثبت نام فرزندان 18 تا 21 سال نیز اگر تمایل داشته باشند زیر مجموعه پدر و مادر باشند پاسپورت نیاز نیست.

نکته 3: برای ثبت نام فرزندان بالای 21 سال پاسپورت ضروری است و به طور کل افراد بالای 21 سال زیر مجموعه پدر و مادر محسوب نمی شوند.

 

فرزندان با چه سن و شرایطی می توانند زیر مجموعه والدین قرار بگیرند؟

فرزندان زیر 18 سال زیر مجموعه پدر و مادر هستند و در فرم ثبت نامی آنها ثبت می شود.

فرزندان 18 تا 21 سال می توانند هم زیر مجموعه پدر و مادر باشند و هم در صورت داشتن پاسپورت معتبر ثبت نام مستقل داشته باشند.

فرزندان بالای 21 سال زیر مجموعه پدر و مادر نیستند و در صورت داشتن پاسپورت معتبر ثبت نام مستقل دارند.

نکته: در ثبت نام افراد مطلقه اگر فرزند تحت سرپرستی و حضانت باشد میتواند زیر مجموعه پدر یا مادری که حضانت ایشان را به عهده دارند باشد.

پاسپورت از کجا دریافت کنیم؟ مدارک لازم برای گرفتن پاسپورت چیست؟

شما می توانید از ادارات گذرنامه شهر خود نسبت به دریافت، تمدید یا تعویض پاسپورت خود اقدام نمایید. مدارک و هزینه ها هر سال تغییراتی دارند که می توانید از دفتر مورد نظر جویا شوید.

چرا شهروندان برخی کشورهای خاص واجد شرایط برای شرکت در لاتاری نیستند؟

اداره مهاجرت امریکا هر ساله از ثبت نام اتباع کشورهای خاصی در لاتاری جلوگیری به عمل می آورد زیرا این کشورها هر ساله از طرق غیر لاتاری مهاجر زیادی به امریکا دارند. از این رو شهروندان این کشورها از جمله چین و انگلستان امکان ثبت نام در لاتاری را ندارند. قانون امریکا بدین شکل است که اگر در طی 5 سال گذشته، کشوری بیش از 55 هزار نفر به ایالات متحده، مهاجرت داشته باشد در لیست کشورهای ممنوع لاتاری قرار می گیرد.

آیا ایرانیان نیز حق شرکت  در قرعه کشی را دارند ؟

بله  , ایران و کشورهای همسایه آن جز پاکستان جزو کشورهایی هست که افراد متولد در آن می توانند در قرعه کشی گرین کارت آمریکا شرکت کنند.

ایران مگر تحریم نیست، چطور با این وجود ایرانیان می توانند در لاتاری ثبت نام کنند؟

تحریم های دولت آمریکا ارتباطی با قوانین اداره مهاجرت آمریکا ندارد. از آنجاییکه ایران هر ساله مهاجر کمی از روش های غیر لاتاری به امریکا دارد،  نام ایران هرساله در لیست کشورهای مجاز به ثبت نام لاتاری اعلام می شود و مشکلی در خصوص ثبت نام ایرانیان وجود ندارد.

اگر من در کشوری متولد شوم که واجد شرایط نیست چکاری می توانم انجام دهم؟

اگر شما در کشوری متولد شوید که واجد شرایط نیست اما همسر یا یکی از والدین شما در کشور مجاز به ثبت نام متولد شده است شما می توانید از طریق آنان به عنوان سهمیه آن کشور در لاتاری ثبت نام نمایید. در غیر اینصورت نمی توانید در لاتاری شرکت کنید و می توانید شانستان را برای اخذ ویزاهای دیگر امریکا امتحان نمایید.

چند ویزا به هر کشور تعلق می گیرد؟

ویزاهای لاتاری میان شش منطقه جغرافیایی توزیع می شوند. تعداد بیشتر به مناطقی تعلق می گیرد که از میزان تقاضا کمتری برای مهاجرت به امریکا از طرق غیر لاتاری برخوردار هستند. هیچ کشوری نمی تواند هر سال بیش از 7 درصد از ظرفیت کل ویزاها را به خود اختصاص دهد و بدین طریق عدالت در میان کشورهای مختلف دنیا برقرار می شود.

در دوره گذشته، چه تعداد برنده لاتاری شدند؟

تعداد برنده های لاتاری سال 2022 از ایران 5739 کیس بوده است. برای مشاهده آمار برندگان لاتاری سال های گذشته وارد لینک زیر شوید:
https://cartesabz.net/dv-statistics

چرا قرعه کشی لاتاری 2023 در سال 2021 انجام می شود؟

میلیون ها نفر هر ساله درخواست خود را برای اخذ سکونت دائم امریکا از طریق لاتاری ارائه میدهند ، بنابراین پردازش اطلاعات به زمان طولانی نیاز دارد و نتایج لاتاری 2023 در اردیبهشت ماه سال 1401 مشخص میشود.

نکته : در واقع شما برای لاتاری 2023 در سال 2021 ثبت نام می نمایید و اگر برنده شوید، گرین کارت خود را در سال 2023 دریافت خواهید کرد.

ویزای همسر و فرزندان برنده لاتاری چگونه است؟

اگر شما برنده لاتاری شوید، همسر و فرزندان کمتر از 21 سال می توانند به عنوان خانواده شما به ایالات متحده مهاجرت کنند و همزمان با شما ویزا و گرین کارت امریکا دریافت می نمایند.

آیا شرایط سنی برای ثبت نام لاتاری وجود دارد؟

برای ثبت نام لاتاری، شرایط سنی وجود ندارد اما چون متقاضی برای گرفتن ویزا حتما باید یا مدرک تحصیلی حداقل دیپلم دبیرستان و یا 2 سال سابقه کار معتبر قابل اثبات طی 5 سال گذشته باشد و این امر تنها در سن 18 سالگی ممکن است، عملا افراد زیر 18 سال امکان مهاجرت به امریکا از طریق لاتاری را ندارند.

آیا شرایط کرونا بر ثبت نام لاتاری اثر گذاشته است؟

خیر، هیچ محدودیتی برای شرکت‎ کنندگان و برندگان لاتاری وجود ندارد و طبق روال دوره‎ های قبل، ثبت نام جدید نیز انجام می‎پذیرد.

چگونه می توانم در برنامه لاتاری گرین کارت شرکت کنم؟

برای ثبت نام در لاتاری گرین کارت ایالات متحده کافیست به وب سایت موردنظر cartesabz.net مراجعه کنید، در این سایت اطلاعات لازم جهت ثبت نام درج شده است.

الزامات آموزشی و سابقه کاری برای شرکت در لاتاری چیست؟

شما باید حداقل تحصیلات دبیرستان را به اتمام رسانده باشید در غیر اینصورت می بایست طی 5 سال گذشته دو سال سابقه کار قابل استناد داشته باشید. بنابراین متقاضی حتی در صورت برنده شدن در لاتاری، نمی تواند بدون داشتن یکی از این دو شرط یعنی مدرک تحصیلی دیپلم دبیرستان یا دو سال سابقه شغلی، ویزا بگیرد.

آیا داشتن مدرک زبان اجباریست؟

خیر ، نیازی به داشتن مدارک زبان نظیر IELTS برای ثبت نام لاتاری نیست و در صورت برنده شدن شما، مصاحبه در سفارت های آمریکا به زبان فارسی انجام می شود.

عکس لاتاری چگونه است؟

برای تهیه عکس می توانید از طریق راه های ارتباطی با ما تماس بگیرید تا شرایط عکس استاندارد لاتاری خدمت شما ارسال گردد.

نکته 1: این عکس را می توانید در منزل طبق راهنمایی ما، با موبایل خود تهیه نموده و برای ما ارسال نمایید.

نکته 2: عکس را می توانید در شهر خود، داخل عکاسی تهیه نمایید.

نکته 3: اگر تهران ساکن هستید، برای تهیه عکس مخصوص لاتاری با هماهنگی قبلی به دفتر کارت سبز مراجعه نمایید.

لازم به ذکر است عکس های قدیمی شما پذیرفته نمی شوند (چه عکس های لاتاری سال گذشته و چه عکس های پاسپورتی و پرسنلی)

آیا عکس لاتاری همان عکس پاسپورتی است؟

خیر

عکس پاسپورتی، پرسنلی3*4 ، سلفی و عکس سال گذشته تایید نمی شود.

عکس لاتاری دارای شرایط مشخصات مربوط به خود هست و در صورتی که عکس نامناسب بفرستید از روند قرعه کشی حذف میشوید.

تا چند بار قابلیت آپلود عکس داریم؟

عکس شما توسط کارشناسان مجموعه بررسی شده و اگر فاقد صلاحیت لازم باشد به اطلاع شما خواهد رسید که خدمتتان ارسال خواهد شد.

چند بار می توان در هر لاتاری ثبت نام کرد؟

براساس قانون هر فرد در هر لاتاری تنها یک بار می تواند ثبت نام نماید و سهم هر فرد یک بار است. افرادی که بیش از یک بار ثبت نام می نمایند، به علت عدم صلاحیت از قرعه کشی حذف می شوند.اداره مهاجرت امریکا با استفاده از فناوری های پیشرفته افرادی که چندین بار به ثبت نام می پردازند را شناسایی کرده و آنها را رد صلاحیت می کند. با این حال افراد متاهل  می توانند تحت عنوان یک زوج، دو بار در لاتاری ثبت نام کنند زیرا سهم هر فرد یک ثبت نام مستقل است و در ثبت نام دیگر به عنوان زیر مجموعه قرار میگیرد لذا مشکلی از این بابت وجود ندارد.

آیا روشی برای افزایش شانس وجود دارد؟

تمام متقاضیان توسط سیستم کامپیوتری به صورت شانسی و تصادفی انتخاب می شوند. اگر شما ازدواج کرده اید می توانید با همسرتان در دو نوبت ثبت نام کنید و این یعنی شانس شما دو برابر می شود. به صورت معمول از آنجایی که تنها یک بار قابلیت ثبت نام در هر دوره وجود دارد، به شانس افراد بستگی داشته اما در صورت ازدواج این شانس به دلیل افزایش تعداد ثبت نامی ها می تواند بیشتر شود. افراد مجرد زیر 21 سال می توانند هم به صورت مستقل و هم به عنوان زیر مجموعه والدین در لاتاری ثبت نام کنند و از این طریق، سه شانس برای برنده شدن داشته باشند. همچنین ثبت نام درست و اصولی به شما کمک میکند که در ابتدا از قرعه کشی حذف نشوید و در ادامه بتوانید امور بعد از قبولی را بدون مشکل طی کنید و گرین کارتتان را دریافت نمایید.

آیا در یک خانواده فقط زن و یا فقط شوهر می توانند در قرعه کشی گرین کارت آمریکا شرکت کند؟ یا یک زوج می توانند هر یک فرم جداگانه ای داشته باشند؟

زن و شوهر می توانند هر کدام تقاضای جداگانه برای شرکت در قرعه کشی گرین کارت آمریکا را بنمایند . یعنی یکبار شوهر متقاضی اصلی است و در فرم درخواست همسر و فرزندان زیر 21 سال خود را به عنوان همراه و خانواده درجه یک خود عنوان میکند و همین طور زن نیز می تواند جداگانه به عنوان متقاضی اصلی درخواست شرکت در قرعه کشی گرین کارت آمریکا را بنماید و شوهر و فرزندان زیر 21 سال خود را در فرم درخواست به عنوان همراه و خانواده درجه یک خود نام ببرد. در واقع هر یک از آنها می توانند با شرکت در لاتاری شانس خود را محک زده و در صورت برنده شدن قادرند همسرو فرزندان خود را در مهاجرت به همراه داشته باشند. بنابراین اگر شما ازدواج کرده اید می توانید از همسر خود بخواهید با ثبت نام دو شانسه در لاتاری شانس مهاجرت به ایالات متحده را افزایش دهید، بدون شک نتیجه بخش خواهد بود.

در صورت برنده شدن در لاتاری، همسر و فرزندان هم گرین کارت می گیرند؟

بله، در ثبت نام هایی که به صورت دو شانسه توسط مجموعه کارت سبز انجام می شوند، همسر و فرزندان در 2 ثبت نام جداگانه زیر مجموعه سرپرست وارد می شوند، و در صورتی که خانم یا آقا برنده لاتاری شوند، گرین کارت برای تمام اعضاء ثبت نامی صادر می شود.

همچنین این موضوع شامل حال فرزندان افراد مطلقه یا همسر فوت شده که در فرم ثبت نام، قید شده اند نیز می شود.

از یک خانواده ایرانی چه کسانی میتوانند در فرم درخواست والدین به عنوان همراه شرکت کنند؟

فقط همسر متقاضی اصلی و  فرزندان مجرد زیر 21 سال متقاضی اصلی می توانند به عنوان خانواده درجه یک  در فرم درخواست نام برده شوند. البته فرزندان مجرد  بین 18 تا 21 سال  نیز می توانند خود جداگانه درخواست بنویسند.

اگر فرد متقاضی اصلی از همسرش جدا شده و یا در شرف جدا شدن از همسرش باشد چگونه باید در قرعه کشی شرکت کند ؟

اگر فرد متقاضی اصلی رسما و قانونا از همسرش طلاق گرفته باشد اصلا لزومی ندارد نام همسر قبلی را در فرم ثبت نام بنویسد . اما اگر هنوز رسما طلاق نگرفته است و در شرف طلاق گرفتن می باشد باید نام همسرش را در فرم به عنوان همراه بنویسد و اگر بعد از ثبت نام از همسرش طلاق رسمی و قانونی گرفت دیگر لازم نیست در فرم مربوط به امور برندگان، نام همسرش را بنویسد.

آیا اگر بعد از قبول شدن ازدواجی صورت بگیرد تکلیف همسر فرد متقاضی چه می شود؟

اگر ازدواج قبل از ارسال فرم قبولی انجام شده باشد نام همسر را در فرم DS-260 ثبت می کنید و هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد و همسر شما نیز ویزای آمریکا را دریافت می نماید . اما اگر بعد از ارسال فرم ازدواجی صورت بگیرد شاید سه تا شش سال طول بکشد تا همسر گرین کارت دریافت نماید.

آیا اگر شخصی از راه های دیگر مهاجرتی مثل کار , تحصیل , سرمایه گذاری و …. تقاضای ویزای آمریکا کرده باشد نیز می تواند در قرعه کشی گرین کارت آمریکا شرکت کند ؟

بله، شرکت در قرعه کشی گرین کارت هیچ ارتباطی با درخواست ویزای آمریکا به روش های دیگر ندارد.

اتباع خارجی چگونه می توانند در لاتاری ثبت نام کنند؟

ثبت نام لاتاری توسط مجموعه کارت سبز برای اتباع نیز انجام می شود، شرط لازم برای ثبت نام اتباع داشتن پاسپورت معتبر است، اگر پاسپورت ندارید از طریق سفارت یا ادارات گذرنامه اقدام نمایید.

لازم به ذکر است کارت اقامت، کارت موقت کار مهاجرین و کارت آمایش مورد پذیرش نیست.

آیا اگر شخصی خدمت نظام وظیفه سربازی را انجام نداده باشد می تواند در قرعه کشی گرین کارت شرکت کند ؟

فردی که در قرعه کشی گرین کارت قبول می شود باید دارای پاسپورت و اجازه خروج از کشور باشد تا بتواند در صورت قبولی در قرعه کشی گرین کارت آمریکا به یکی از کشورهای همسایه ایران جهت مصاحبه و اخذ ویزای آمریکا سفر کند.

اگر فردی در زمان ثبت نام اصل مدرک دیپلم و یا لیسانس را نداشته باشد می تواند ثبت نام کند ؟

بله , زیرا در زمان ثبت نام هیچ گونه مدرک تحصیلی درخواست نمی شود و تنها ذکر آخرین وضعیت تحصیلی در فرم ثبت نام کفایت می کند. مدرک اصلی تحصیلی در صورت قبول شدن و در زمان مصاحبه برای گرفتن ویزای گرین کارت آمریکا توسط سفارت آمریکا از شما درخواست خواهد شد.

آیا یک فرد می تواند دو بار فرم ثبت نام را ارسال نماید ؟

خیر در صورتی که یک شخص دوبار فرم ارسال نماید به طور خودکار از قرعه کشی حذف می شود.

آیا اگر فرد متقاضی اصلی برنده گرین کارت آمریکا شد بایستی حتما به همراه خانواده به آمریکا مهاجرت نماید؟

خیر , این بستگی به خود خانواده دارد و فرد متقاضی اصلی می تواند به تنهایی مهاجرت کند و یا اینکه با خانواده مهاجرت کند اما در روز مصاحبه همه افراد زیر مجموعه باید در سفارت حضور داشته باشند.

بعد از برنده شدن در لاتاری و گرفتن ویزای آمریکا چه زمان باید از کشور خارج شویم و در کدام شهر آمریکا ساکن می شویم؟

پس از برنده شدن در لاتاری، حدودا  6 ماه تا 18 ماه بعد زمان مصاحبه شما در سفارت است (زمان مصاحبه بستگی به شماره پرونده شما یا همان کیس نامبر دارد)، پس از بررسی های اولیه و تایید شما توسط سفارت، ویزای شما صادر می شود.بعد از صدور ویزا 6 ماه فرصت دارید وارد خاک ایالت متحده شوید.

لازم به ذکر است در صورت عدم ورود در موعد مقرر ویزای شما باطل می شود.

انتخاب شهر و ایالت بر عهده خود شخص می باشد.

بعد از ثبت نام چه می شود و از کجا مطمئن شویم که در لاتاری ثبت نام شده ایم؟

پس از اتمام ثبت نام لاتاری، از طرف مجموعه کارت سبز پیامکی مبنی بر تکمیل ثبت نام برای شما ارسال می شود، در این پیامک شماره پرونده شما جهت پیگیری نتایج ارسال می شود، و فایل ثبت نام که شامل (کد پیگیری Confirmation Number، نام و نام خانوادگی شما، سال تولد + امضای دیجیتال) است، در پنل شخصی فرد بارگذاری می شود.

آیا تفاوتی بین ثبت نام حضوری و غیرحضوری وجود دارد؟

خیر هیچ تفاوتی نیست، در هر 2 روش کلیه مراحل کاری پرونده ثبت نام شما زیر نظر کارشناسان مجموعه کارت سبز به صورت اصولی انجام می شود تا شانس برنده شدن شما بالاتر برود، در نهایت پرینت رسمی ثبت نام به شما تحویل خواهد شد.

در ثبت نام های حضوری عکاسی افراد در مجموعه انجام شده و اطلاعات به صورت کتبی دریافت می شوند و همچنین مبلغ ثبت نام نیز از طریق کارتخوان پرداخت می شود.

تاریخ قرعه کشی چه زمانی است و اگر برنده شویم چه می شود؟

نتایج قرعه کشی گرین کارت آمریکا هر ساله در اواسط اردیبهشت ماه مشخص می شود، اگر شما در قرعه کشی برنده شوید، کارشناسان کارت سبز امور برندگان لاتاری را آغاز می نمایند تا امور مهاجرت شما به آمریکا و دریافت گرین کارت و حق شهروندی آمریکا صورت پذیرد.

این امور شامل:

مشاوره برندگان
پر نمودن فرم های برندگان
کمک در تکمیل مدارک
ترجمه اطلاعات
راهنمایی مصاحبه سفارت
و سایر امور تا دریافت ویزای آمریکا

چگونه یک فرد متوجه می شود که در قرعه کشی گرین کارت برنده شده است ؟

 اداره مهاجرت امریکا مستقیما به افراد اعلام نمیکند که در لاتاری برنده شده اند و هر فرد متقاضی باید نتیجه خود را استعلام نماید. در واقع، پس از برنده شدن برای افراد هیچ گونه ایمیل و پیامکی ارسال نمی شود و افراد می بایست بعد از اعلام نتایج خودشان وضعیت پرونده اشان را چک نمایند، اما به همه افرادی که از طریق مجموعه کارت سبز اقدام به ثبت نام لاتاری نموده اند نتایج به صورت کاملا رایگان اطلاع رسانی خواهد شد. بدین ترتیب کارت سبز نتایج شرکت کنندگان این مجموعه را چک و پس از استعلام در پنل آنان بارگذاری و از طریق پیامک به آنان اطلاع رسانی می نماید که وارد پنل خود شده و نتایجشان را چک کنند.

آیا کسانی که قبول نشده اند نیز از رد شدن خود خبر دار خواهند شد ؟

بله، چه شما برنده شده باشید چه متاسفانه انتخاب نشده باشید، کارت سبز نتیجه را به شما اطلاع خواهد داد.

اگر من برنده شوم، می توانم با خانواده مهاجرت کنم؟

در صورتی که مجرد باشید خیر ، تنها برای شخص شما ویزا صادر خواهد شد و پس از سپری کردن روند قانونی (معمولا 5 سال) می توانید خانواده خود را نیز به امریکا ببرید. در صورت متاهل بودن همسر و فرزندان مجرد زیر 21 سالتان همراه و زیر مجموعه شما محسوب شده و همزمان با شما می توانند به امریکا مهاجرت نمایند اما باقی اعضای خانواده از جمله پدر، مادر، خواهر، برادر و فرزندان متاهل یا بالای 21 سال شما حتما باید پس از طی شدن مراحل قانونی و پس از گذشت معمولا 5 سال و در صورت درخواست به شما ملحق شوند.

چرا اسم همسر و فرزندانم در پرینت نهایی ثبت نام نیست؟

در هر ثبت نام لاتاری پرینت نهایی به نام نفر ثبت نام کننده اصلی صادر می شود. برای مثال در یک خانواده 4 نفره، نفر اصلی ابتدا آقا ثبت می شود و سپس همسر و فرزندان زیر 18 سال زیر مجموعه ایشان ثبت می شوند، لذا در پرینت نهایی فقط نام نفر اصلی ذکر می شود، که اگر ایشان برنده شوند، گرین کارت برای تمام اعضای آن خانواده صادر می شود.

در ثبت نام های 2 فرمه که توسط مجموعه “کارت سبز” انجام می شوند، در نهایت 2 پرینت تحویل می شود، یک بار از سمت آقا و یک بار از سمت خانم.

نکته: فرزندان در بازه سنی 18 تا 21 سال می توانند 1 پرینت ثبت نام مستقل نیز داشته باشند.

تا چه تاریخی برای تکمیل مدارک و ثبت نام فرصت داریم؟

تا 18 آبان 1400 مهلت ثبت نام لاتاری 2023 گرین کارت آمریکا می باشد و در این روز پذیرش متوقف و سامانه ثبت نام غیر فعال می گردد.

اگر ثبت نام نفرموده اید فقط تا این تاریخ می توانید ثبت نام خود را از طریق مجموعه “کارت سبز” انجام دهید.

همچنین متقاضیانی که قبلا ثبت نام خود را انجام داده اند، اما پاسپورت و تصویر خود را ارسال نفرموده اند، فقط تا 7 آبان فرصت دارند تا این موارد را تکمیل نمایند، در غیر اینصورت کارت سبز مسئولیتی در قبال ثبت نام ایشان ندارد (مگر موارد استثنا، که آخرین مهلت ارسال مدارک برای آنها 10 آبان می باشد).

لازم به ذکر است افرادیکه مدارک آنها تا این تاریخ تکمیل نگردد، ثبت نام آنها به سال آینده موکول می گردد.

چند نفر از متقاضیان انتخاب می شوند؟

با اینکه تنها در هر سال 55 هزار ویزا برای افراد از سراسر دنیا در نظر گرفته شده است اما بیش از این تعداد به عنوان برنده لاتاری اعلام می شوند زیرا همه افراد برای باقی مراحل اقدام نمی کنند و درصد خیلی بالایی از افراد به علت نقص در پرونده و یا درج اطلاعات اشتباه به هنگام ثبت نام فاقد صلاحیت شناخته شد و از گرفتن ویزا باز می مانند.

چه چیزهایی به برندگان لاتاری تعلق می گیرد؟

تمام حقوق شهروندی به برندگان لاتاری تعلق می گیرد، در واقع تفاوتی بین برندگان لاتاری و مردم آمریکا وجود ندارد، مواردی مانند حق سکونت در کشور آمریکا ، شهروندی آمریکا (سیتیزن شیپ) ، دریافت پاسپورت آمریکایی ، دریافت گرین‌کارت آمریکا ، سفر به تمام کشورهای دنیا بدون ویزا ، حق کار و تحصیل در آمریکا ، امکان بیمه ، نوزادان شما شهروند آمریکا میشوند ، دسترسی به نظام آموزش عالی آمریکا ، امکان یافتن مشاغل فدرال ، دسترسی به نظام بهداشت و درمان و آوردن آسان‌تر اعضای خانواده برخی از آنهاست.

لازم به ذکر است مواردی مانند خانه شخصی، خودرو و درآمد به عهده خود شماست و آمریکا این موارد را به عهده نمی گیرد، اما با توجه به سطح درآمد، میتوان زندگی خوبی داشت.

اگر لاتاری برنده شویم و نریم چه می شود؟

سهمیه شما سوخت می شود، لاتاری قابل انتقال نیست و همچنین قابلیت تمدید یا استفاده در زمان دیگر را ندارد.

منظور از شماره سفارش، کانفرمیشن نامبر و کیس نامبر چیست؟

بعد از ثبت نام در مجموعه کارت سبز یک کد 5 رقمی تحت عنوان شماره سفارش دریافت می نمایید که می توانید برای پیگیری امورتان در هر مرحله از فرآیند لاتاری از آن استفاده نمایید؛ کانفرمیشن نامبر کدی 16 رقمی است که به معنای تاییدیه ثبت نام شما در لاتاری بوده و بعد از اتمام فرآیند ثبت نام در قالب pdf خدمتتان ارسال میشود و کیس نامبر کدی 14 رقمی بوده که بعد از برنده شدن در لاتاری برای شما احراز شده و نوبت شما برای کلیه امور برندگان خواهد بود.

مجموعه کارت سبز چیست؟

کارت سبز یک مجموعه معتبر و رسمی بوده که با اخذ کلیه مجوزهای لازم در این زمینه،  با سالها دانش و تجربه  و با آگاهی کامل از کلیه امور می تواند رهگشای شما باشد و شانستان را برای اخذ ویزا بالا ببرد. از جمله اقداماتی که این مجموعه برای شما انجام می دهد آن است که از همان ابتدای کار اطلاعات و شانس اخذ ویزای شما توسط کارشناس مهاجرت بررسی و در صورت نقص به شما اطلاع داده می شود. دیگر مزیت این مجموعه آن است که شما فرم ثبت نامی را به صورت فارسی تکمیل می نمایید و بعد از تایید، اطلاعات شما توسط کارشناسان زبده به صورت استاندارد به انگلیسی ترجمه می شود. همچنین عکس مخصوص لاتاری و صفحه اول پاسپورت شما بررسی می شود. بعد از اتمام کلیه مراحل،PDF  رسمی  و کد رهگیری خدمتتان ارسال خواهد شد. همچنین علاوه بر پشتیبانی تلفنی تمام وقت، می توانید پیش از ثبت نام مشاوره رایگان بگیرید. لازم به ذکر است بعد از برنده شدن، مجموعه کارت سبز در کلیه مراحل از پر کردن فرم ds260 گرفته تا مرحله اخذ ویزا با شما همراه خواهد بود. در واقع کارت سبز گام به گام و مرحله به مرحله جهت دستیابی به بهترین نتیجه ممکن، به شما یاری می رساند و شانس شما را برای اخذ ویزا بعد از برنده شدن چندین برابر می نماید.

چقدر فرآیند ثبت نام آنلاین طول می کشد؟

پروسه ثبت نام آنلاین در سامانه کارت سبز تنها 15 دقیقه زمان می طلبد.

هزینه خدمات آنلاین چقدر است؟

هزینه براساس تعداد اعضای خانواده تعیین و به شخص ثبت نام کننده ارایه می شود. در واقع این هزینه در ازای خدماتی است که به شخص متقاضی ارایه می شود.

آیا هزینه را می توان کارت به کارت کرد؟

بله شما با ارتباط با پشتیبانی مجموعه کارت سبز در تلگرام لاتاری یا واتساپ با دریافت شماره کارت می توانید مبلغ ثبت نام را کارت به کارت کنید

خدمات مجموعه کارت سبز چیست؟

 1. انجام امور توسط مجموعه معتبر و ثبت شده
 2. سامانه آنلاین و درگاه بانکی شاپرک
 3. مشاوره پیش از ثبت نام
 4. بررسی اطلاعات توسط کارشناس مهاجرت
 5. ترجمه استاندارد انگلیسی
 6. ویرایش عکس متناسب با قوانین اداره مهاجرت
 7. رفع ایراد و تکمیل مدارک توسط کارشناس ارشد
 8. ثبت اصولی و افزایش شانس برنده شدن
 9. پشتیبانی تلفنی، تلگرام لاتاری و حضوری
 10. تحویل پرینت و تاییدیه رسمی با کد پیگیری معتبر
 11. بررسی و‌ اعلام نتایج به متقاضیان
 12. مشاوره برندگان
 13. تکمیل فرم برندگان
 14. راهنمایی امور پزشکی، واکسیناسیون و سفارت
 15. انجام امور برندگان تا دریافت ویزا و گرین کارت

نکته: سالانه تعداد بسیار زیادی از فرم های لاتاری صرفاً به علت ایرادات مختلف در روند ثبت نام از شرکت در قرعه کشی لاتاری حذف می شوند، که این موضوع به علت عدم آگاهی دقیق افراد و مجموعه های بدون تجربه است. اما ثبت نام شما به صورت اصولی توسط مجموعه “کارت سبز” انجام می شود، تا شانس برنده شدن شما بیشتر شود.

 

چطور به کارت سبز اعتماد کنیم؟

طرف شما مجموعه معتبری است که ویژه ثبت نام  و امور مربوط به لاتاری گرین کارت و مهاجرت به آمریکا می باشد، برای اطمینان بیشتر میتوانید با تلفن ثابت ما نیز تماس داشته باشید یا به صورت حضوری به مجموعه ما مراجعه نمایید ، ثبت نام و بررسی پرونده توسط کارشناسان لاتاری و وکلای مهاجرت با 10 سال سابقه صورت می گیرد.

اطلاعات تماس با کارت سبز و تاییدیه های مرتبط در پایین صفحه اصلی وب سایت قابل مشاهده است.

همچنین پس از پایان ثبت نام، پرینت رسمی ثبت نام + کد رهگیری اداره مهاجرت آمریکا خدمتتان ارسال شده و در ادامه مسیر تا اعلام نتایج و مشاوره افراد برنده تا دریافت ویزای آمریکا همراه خواهیم بود.

لازم به ذکر است ثبت نام لاتاری توسط کارشناسان دفتر امور مهاجرتی کارت سبز به صورت اصولی و مطمئن انجام می گیرد تا شانس برنده شدن افراد بیشتر شود.

آیا از کشورهای دیگر نیز می توانیم در لاتاری ثبت نام کنیم؟

بله، مجموعه “کارت سبز” پذیرش کلیه امور ثبت نام لاتاری ایرانیان خارج کشور را می پذیرد. همچنین اتباع کشورهای دیگر نیز می توانند امور ثبت نام خود را به مجموعه “کارت سبز” بسپارند.

نکته 1: داشتن پاسپورت از کشور محل تولد ضروری است (با پاسپورت کشوری که همسر یا یکی از والدینتان در آن متولد شده است نیز می توانید در لاتاری ثبت نام کنید).

نکته 2: افراد سهمیه کشوری محسوب می شوند که در آن متولد شده باشند و با سکونت در کشوری دیگر و گرفتن پاسپورت آن، سهمیه آن کشور به حساب نمی آیند.

آیا من می توانم با کارت سبز تماس برقرار کنم؟

بله؛ از طریق راه های ارتباطی پیش رو می توانید با کارشناسان و مشاوران کارت سبز در ارتباط باشید.

آینده ای سبز با کارت سبز

لینک ثبت نام لاتاری: /https://cartesabz.net/register

تلفن ثابت: 02149374
تلگرام لاتاری و واتساپ: 09391324467

اینستاگرام لاتاری: instagram.com/cartesabz

4.8/5 - (6 امتیاز)
34 پاسخ
دیدگاه های جدیدتر »
 1. فریبا گفته:

  سلام
  وقتتون بخیر باشه
  من متاهل هستم آیا میتوانم فقط اطلاعات خودم و دخترم را در فرم ثبت نام وارد کنم و اطلاعات همسرم را وارد نکنم؟ چون ایشون قصد مهاجرت ندارند.

  پاسخ
  • روابط عمومی کارت سبز گفته:

   بله میتونید تحت شرایطی، با کارشناسان کارت سبز تماس بگیرید
   021-49374

   پاسخ
 2. مسعود گفته:

  سلام وقت بخیر. آیا کسی که برنده لاتاری می شود و باید ظرف ۶ ماه وارد خاک آمریکا شود. حتما باید در کشور آمریکا در این ۵ سال حضور داشته باشد تا بتواند برای اقامت دیگر اعضای خانواده مثل خواهر و مادر هم اقدام کند یا می تواند پس از گرفتن گرین کارت از خاک امریکا خارج شود؟

  پاسخ
  • روابط عمومی کارت سبز گفته:

   خروج نه به صورت همیشگی تحت شرایطی موقت می تواند، که به برندگان راهنمایی داده خواهد شد

   پاسخ
 3. سامان گفته:

  من نام یه خیابان رو تو قسمت ادرس اشتباه نوشتم به جای بلوار صالح اباد نوشتم خیابان امام در حالی که نام منطقه صالح اباد بود ایا مشکلی پیش میاد؟

  پاسخ
 4. عباس گفته:

  اگه کسی هزینه ثپت نام نداشته باشد باید چکار کند تا چند سال پیش لاتری ثپت نامش رایگان بود

  پاسخ
 5. محمد احمدیان گفته:

  سلام اگر من برندە لاتاری بشم و بعد از آن از رفتن منصرف بشم میتوانم امتیازم رو بفروشم ؟

  پاسخ
 6. محمد کردی گفته:

  واقعا ممنون که تمام سوالات لاتاری رو جواب دادید
  من از طریق کارت سبز ثبت نام کرد🙏😊

  پاسخ
 7. عزیزاحمد گفته:

  مه به افغانستان هستم شماره افغانستان دارم اما میگه شماره ایران بزن یانه چی از کجا کنم شماره ایران

  پاسخ
  • masoumi@cartesabz.net گفته:

   سلام به تلگرام لاتاری مجموعه ما پیام دهید تا مشکل شما حل شود 09391324467

   پاسخ
 8. سجاد نادری گفته:

  سلام
  من موقع ثبت نام دخترم ۱۱ ماهه بود و تو بیمارستان بستری بود و تا آخرین روز ثبت نام ۱۵ آبان وایسادم دخترم ترخیص نشد که عکس بگیرم و ثبت نام کنم مجبور شدم مشخصاتشو وارد نکردم و ثبت نام کردم روز ۱۵ آبان ثبت نام کردم و قبول شدم. آیا راهی هست افیسر رو مجاب کنم که ریجکت نکنه؟ واقعا راهی نداشتم

  پاسخ
 9. سعید گفته:

  سلام خسته نباشین من تولاتاری ۲۰۲۰فرم پرکردم وحتی کدکانفورمیشنم گرفتم ولی چون فراموشش کردم وقتی توسایت میرم برای بازیابی کدم هیچی بهم نمیده ومشخصاتم روکلا درست میدم مطمعنم چون قبلا هم ازروی پاسپورتم داده بودم چه مشکلی میتونه باش ممنون میشم کمکم کنین

  پاسخ
 10. سعید گفته:

  سلام من عکس انداختنی به عکاس گفتم حجم فایل بایستی ۲۴۰ باشه٬دادم دوستم عکسمو فرستاد میگه حجم عکس زیاد بود خودم حجمشو کم کردم ٬عکسم ارسال شده کد تایید هم گرفته٬بنظرتون احتمال داره به مشکل خورده باشه میخام عکس و عوض کنم میشه؟کد تایید هم گرفته

  پاسخ
دیدگاه های جدیدتر »

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.